Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Регулювання тендерної діяльності

Регулювання тендерної діяльності
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Регулювання тендерної діяльності


Регулюванням тендерної діяльності займається, в основному, держава. Функція регулювання полягає в розробці урядовими органами загальної стратегії і торгово-політичних цілей проведення тендерів.
Метою регулювання тендерної діяльності є одержання максимального ефекту від організації і проведення торгів з мінімальними витратами. Регулюванням тендерної діяльності в основному займається держава. У державних програмах проведення торгів створюються так звані реєстрові списки міжнародних фірм-виробників, постачальників і підрядчиків. Ці реєстрові списки дозволяють організаторів торгів посилати пропозиції для участі в торгах найбільш відомим і фірмам, що зарекомендували себе. Особливо реєстрові списки мають значення для країн, що розвиваються, наприклад, реєстровими списками активно користаються Ірак, Кувейт, Марокко, Туніс. По Кувейтському законодавству усі фірми, включені в реєстрові списки, виходячи з їх технічних і фінансових можливостей, розбиті на 5 груп. Кожна з цих груп має ліміт обсягів постачань або робіт, понад якої їй заборонено підписувати контракти, що представляють на торгах. Переходити в більш високу категорію постачальників за законом дозволяється тільки після року перебування в групі первісної реєстрації. Цей приклад організації реєстрового списку являє приклад регулювання на законодавчому рівні країни.
Регулювання тендерної діяльності здійснюється також за допомогою організаційних і економічних методів, а саме:
1.    Організаційне регулювання складається в строгому, твердому порядку подачі заявок на участь і іншої необхідної технічної документації з боку фірми-учасниці в тендерний комітет.
2.    Економічні методи регулювання тендерної діяльності в основному полягають у лімітуванні сумарних вартостей проектів, представлених на тендер. Економічне регулювання торгів полягає також у призначенні відсотка знижок, звичайно діапазон відсотка знижок коливається від 10% до 15%, знижки на торгах визначає держава. Зокрема, при торгівлі нафтою на тендерах Кувейту на законодавчому рівні було вирішене питання в 1999 р. про підвищення знижок з 10% до 15%.
До регулювання тендерної діяльності, безумовно, відноситься правове забезпечення, а саме повний комплект законодавчих актів по тендерній діяльності і Правила поведінки на торгах.


 

You have no rights to post comments