Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Загальні правила переміщення товарів і транспортних засобів через митну територію України

Загальні правила переміщення товарів і транспортних засобів через митну територію України
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Загальні правила переміщення товарів і транспортних засобів через митну територію України


Терміни і визначення.
При розгляді питання переміщення товарів і вантажів через митну територію країни для правильного оформлення документації необхідно користатися прийнятими термінами і визначеннями в митному кодексі даної країни.
Типовими термінами і визначеннями у всіх митних кодексах країн є:
Митна територія – це континентальна територія даної держави (за винятком острівних держав) і територія островів, що належать цій державі.
Митний кордон – збігається з географічною границею держави, а так само митним кордоном вважається границя митної зони і митної служби (наприклад, міжнародні авіапорти, морські порти, міжнародні вузлові залізничні станції).
Митна служба може бути на митній географічній границі або в міжнародних авіапортах, морських портах і вузлових станціях.
Митна зона – територія, на якій діють митні режими відповідно до митного кодексу.


Переміщення через митний кордон товарів, вантажів, транспортних засобів здійснюється в місцях розташування митних служб. При цьому ввіз/вивіз і транзит може бути заборонений або обмежений, або дозволений у строгій відповідності з митним кодексом України.
Транспортні засоби, що перетинають митний кордон України зупиняються в місці розташування митниць для митного оформлення, при цьому тривалість стоянки транспортних засобів не повинна скорочуватися на шкоду митному оформленню.
Перелік шляхів і напрямків, транзиту й інші додаткові його умови через територію України встановлюються Кабміном. При цьому митний комітет при Кабміні розробляє документацію, погоджує її з Міністерством закордонних справ (МЗС), з міністерством економіки, а також з міністерством транспорту.
Валюта і цінності можуть перевозитися через митну територію (увозитися/вивозитися) у встановленому законодавством України порядку з метою поповнення інвестиційного потенціалу країни.
Товари, вантажі і транспортні засоби, пропускаються через митний кордон України з метою:
•    Вільного використання на митній території України або за її межами;
•    Тимчасового ввозу на митну територію України або тимчасового вивозу за її межі (наприклад: участь у виставках, ярмарках, тендерах);
•    Транзит через територію України.
Для вільного використання пропускаються через митний кордон України товари і вантажі:
•    За ввіз, яких на митну територію України або вивозу за її межі і здійснення митного оформлення, уповноважені мита і збори;
•    На ввіз яких на митну територію України або вивіз за її межі, митниці представлені документи в повній відповідності з митному кодексі;
•    За збереження і перебування, яких під митним контролем митниці сплачені митні збори.
Товари і вантажі тимчасово увозяться або вивозяться на митну територію України вважаються такими, якщо термін із дня пропуску їх через митний кордон не перевищив одного року, але відповідно до заяви підприємства або громадян цей термін може бути продовжений державним митним комітетом. Тимчасовий увіз/вивіз здійснюється під зобов'язання про зворотний увіз/вивіз. Товари і вантажі під час тимчасового ввозу/вивозу на протязі термінів, зазначених у спеціальних документах повинні бути:
•    Вивезені за межі території і заявлені митниці з метою вільного використання;
•    Або передані митниці з метою передачі у власність держави;
•    Або передані митниці на збереження;
•    Або знищені під контролем митниці, якщо такі товари не можуть бути використані як вироби, комплектуючі або  матеріали.


 

You have no rights to post comments