Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Організаційні форми ТПО

Організаційні форми ТПО
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Організаційні форми ТПО


У залежності від характеру і виду ТПО відповідно розрізняють наступні види ТП форм, як організаційних підрозділів:
1.    Комісійні;
2.    Агентські;
3.    Брокерські;
4.    Фектори;
5.    Торгові.
1.    Комісійні фірми, їхні основні види:
а)    Комісійні експортні;
б)    Комісійні імпортні.

А)    Комісійні експортні фірми є представниками продавця або покупця, вони беруть відповідальність за:
•    Своєчасність постачання товару;
•    Транспортування;
•    Оформлення документації;
•    Іноді гарантії на технічне обслуговування;
•    Страхування.
Ці фірми можуть виконувати обов'язку типу індента. Існує різновид експортних фірм за назвою конфірмаційні будинки, коли вони беруть на себе ризик по кредитах, що вони від імені виробника надають покупцю.
Б)    Комісійні імпортні фірми виступають представниками покупців своєї країни. Вони розміщають замовлення за кордоном від свого імені, але за рахунок вітчизняних клієнтів. Вони можуть робити й інші послуги, такі як дослідження кон'юнктури ринку, контроль за навантаженням товару і доставкою, страхування, іноді митні послуги.
1.    Агентські. Ці фірми на практиці тривалий час “прив'язані” до принципала, тобто агентські фірми є постійним уповноваженим представником принципала й іноді є його структурною одиницею.
а)    Експортні;
б)    Імпортні.
2.    Брокерські. Найбільше поширення одержали в Англії (тільки по суднобудуванню в Лондоні знаходяться близько 2 тис. брокерів). Ці підрозділи виконують повний обсяг брокерських операцій, іноді фінансують угоду (у заставу під товар). Брокерські фірми у своєму складі мають найчастіше висококваліфікованих фахівців у даній предметній області, у яких інформують зацікавлених покупців на світовому ринку про товари і послуги.
3.    Фектори – торговий посередник, що виконує широке коло посередницьких обов'язків від імені експортера:
•    Здійснюють експорт продукції від імені експортера;
•    Фінансують експортні операції;
•    Платять аванс виробнику;
•    Видають кредит покупцю;
•    Страхують угоду.
У світовій торгівлі фектори часто зустрічаються в торгівлі текстилем, шкірою, лісом. Фірм-фекторів багато в США, Канаді, Англії. Фектор, як торговий посередник може займатися збором розрізнених фінансових надходжень і кредитів для своїх клієнтів при складних угодах (коли є велика кількість контрагентів при створенні продукції).
1.    Торгові фірми. Найчастіше здійснюють операції за свій рахунок і від свого імені, підтримують тривалі зв'язки.
Види торгових фірм:
•    Торгові дома. Закуповують товари в виробників або купують закордоном і продають своїм оптовикам або роздрібним торговцям;
•    Експортні фірми. Закуповують товар на внутрішньому ринку і перепродують закордоном, іноді виконують і комісійні доручення. Бувають спеціалізовані, тобто по торгівлі одним видом товару й універсальні – по широкій номенклатурі товару;
•    Імпортні. Закуповують за свій рахунок закордоном і продають на внутрішньому ринку. Вони звичайно мають велике складське господарство, спеціалізація на закупівлі одного сорту товару, звичайно сировинних або продовольчих, здійснюють сортування, упакування товару й ін. операції. Ці фірми купують товар в експортера або на біржах, аукціонах. В даний час імпортні фірми пріоритетним напрямком обрали торгівлю машинами й устаткуванням, це порозумівається тим, що беруть на себе, плюс до всього, і технічне обслуговування і, як правило, мають широку мережу дилерів, торговців.
•    Оптові. Виступають посередниками між промисловими, переважно, і роздрібними торговими фірмами. Вони закуповують за свій рахунок товар закордоном оптом великими партіями і реалізують оптом і дрібними партіями, більш дрібним окремим споживачам, прибуток формують за рахунок різниці в ціні. Чітко позначити грань між оптовою й імпортною торговою фірмою важко; але оптова фірма закуповує товари не тільки в експортера, але і товари вітчизняного виробництва і просуває їх у власну роздрібну мережу далі.
•    Роздрібні фірми. Самі здійснюють операції по імпорті й експорту не прибігаючи до послуг торгових фірм. Мають широку мережу магазинів і філій.
•    Дистриб’ютори (США, Англія). Здійснюють імпортні операції і виступають як торговці за договором.
•    Стокісти. Знаходяться в країні-імпортері і здійснюють в основному консигнаційні операції.


 

You have no rights to post comments