Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Механізм організації імпортних операцій

Механізм організації імпортних операцій
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Механізм організації імпортних операцій


Імпортними операціями, як правило, займаються великі фірми, на яких створюються спеціалізовані імпортні відділи. У цих відділах звичайно організовується 2 сектори: закупівельний і адміністративний.
Закупівельний сектор прибігає до послуг так званих роз'їзних прикажчиків, що виконують по договорах закупівлі. Вони звичайно одержують оклад + % від суми угоди.
Адміністративний сектор – керуючий орган імпортного відділу, функції якого: координація закупівель по імпорті, моніторинг ринку експортерів і менеджмент імпортної діяльності фірми.
Механізм імпортних операцій для великих фірм обов'язково передбачає закупівлю товару у великих торгових центрах, де маються постійні представники фірми-покупця.
У країнах, що розвиваються, створені урядові організації, що займаються імпортом окремих товарів. Це зв'язано, насамперед, з тим, що в країнах, що розвиваються, практично відсутні великі промислові суб'єкти, здатні самостійно здійснювати багатоскладовий механізм імпорту.
Організація імпортних операцій в окремих галузях може бути різною (приклад: для дрібних фірм-підприємців експортерів кави в Бразилії є необхідність в імпорті промислового устаткування; при цьому зовсім недоцільно організовувати на кожній дрібній фірмі свій імпортний відділ; тому функції закупівель по імпорті устаткування виконуються централізовано професійними менеджерами державного Бразильського інституту кави). Подібним характерним прикладом може бути м'ясна і нафтовидобувна галузь Аргентини.
Значну допомогу в організації імпортних операцій роблять, так звані імпортні асоціації. Звичайно ці інститути організовуються по галузях (приклад: у США – асоціація імпортної галузі по виробництву алкогольних напоїв).
Таким чином, організація механізму імпортних операцій ефективна:
•    Для великих фірм (ТНК, МНК) – необхідне створення власних імпортних відділів;
•    Для дрібних і середніх фірм переважно централізована форма закупівель по імпорті галузевими імпортними інститутами.


 

You have no rights to post comments