Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Механізм організації експортних операцій

Механізм організації експортних операцій
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Механізм організації експортних операцій


Фірма-виробник, як суб'єкт ВЭД має, найчастіше, великий відсоток економічних продажів. Тому для ефективної організації експортних операцій на подібних суб'єктах створюються спеціальні експортні відділи, що у свою чергу поділяються на сектори:
1.    Функціональні сектори (торгово-договірний, валютний, сектор калькуляції, транспорту і реклами). Основними задачами функціональних секторів є:
•    Вивчення функціональних проблем (відповідно до найменування сектора);
•    Інформують керівництво про стан зовнішньоторговельних операцій;
•    Робить консультації іншим функціональним службам фірми.
2.    Територіальні сектори займаються проблемами експортної торгівлі з визначеною групою країн, незалежно від номенклатури товару (послуги).
3.    Галузеві сектори займаються проблемами експорту яких-небудь окремих товарів і послуг (групою товарів), вироблених у даній конкретній області (приклад: галузевий сектор із продажу безалкогольних напоїв).
На великих фірмах замість експортних відділів іноді організовуються закордонні відділення, побудовані по територіальному принципі. Цим відділенням звичайно підкоряються збутові і виробничі дочірні фірми, що знаходяться в цьому регіоні. (приклад: у компанія “Дженерал-Моторс” існує одне закордонне відділення; у компанії “Зінгер” існує 5; IBM – 5 закордонних відділень).
Дрібні і середні фірми іноді організовують спільні збутові компанії у формі експортних асоціацій. Ці спільні експортні асоціації створюють свої складальні заводи. При такій організації експортної діяльності існують наступні переваги:
•    Скорочуються транспортні витрати (на 20-60 %);
•    Скорочуються витрати на оплату митних зборів (з комплектуючих зборів і з запчастин менше);
•    Знижуються витрати на тару й упакування;
•    Зменшуються витрати на заробітну плату.


 

You have no rights to post comments