Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Сучасні концепції в теорії зовнішньої торгівлі

Сучасні концепції в теорії зовнішньої торгівлі
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Сучасні концепції в теорії зовнішньої торгівлі


У сучасній теорії зовнішньої торгівлі, насамперед, лежать два основних напрямки економічної науки: Кейнсіанство і Монетаризм.
Кейнсіанство наприкінці 20-х початку 30-х років ХХ ст. Кейнс працював над створенням теорії керування народним господарством. Економічні кризи на початку століття викликали необхідність у розробці нових підходів до керування економікою, що і були визначені в роботі Кейнса “Велика депресія” (1929-1932рр). Саме цією роботою було покладено начло науки “Макроекономіка”. В 1936 Кейнс пише працю – “Загальна теорія зайнятості”. У своїх працях Кейнс обґрунтував відому істину “Теорія випереджає практику” і основною заслугою Кейнса було обґрунтування необхідності інституціонального регулювання.
Монетаризм – у 50-і 60-і рр. ХХ ст. Кейнсіанський напрямок одержав гідного суперника – монетаризм. Лідером монетаристів  став професор чикагського університету Мілтон Фрідман. Теоретичним положенням монетаристів стали ліберальні методи керування економікою, головним чином, фінансово-кредитними, антиінфляційними, ціновими і грошовими інструментами.
Теорія Кейнса і Фрідмана застосовна на сучасному етапі, а саме, використовуються ліберальні саморегулюючі підходи в економіці (саме регулятори ринку – попит, пропозиція і купівельна спроможність) при розумному регулюванні з боку держави і міжнародних інститутів.
Однієї з концепції теорії зовнішньої торгівлі є теорія Хекшера-Оліна-Самуельсона.
До сучасних концепцій так само відноситься теорія міжнародного руху капіталу (МРК).


 

You have no rights to post comments