Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Міжнародна економічна інтеграція

Міжнародна економічна інтеграція
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Міжнародна економічна інтеграція


У даному питанні насамперед необхідно показати об'єктивні передумови інтеграційних процесів. Далі обґрунтувати мети й розкрити етапи еволюції інтеграційних об'єднань. На закінчення доцільно зупинитися на статистичному й динамічному ефектах інтеграції й дати коротку характеристику форм інтеграційних об'єднань, що існують у світі на сучасному етапі.
Развитие інтеграційних процесів є закономірним результатом існування міжнародного подолу праці й факторів виробництва, формування світового ринку, що зажадало вдосконалювання організаційно-економічних зв'язків у всесвітньому масштабі.
Економічна інтеграція - процес економічної взаємодії країн, що приводить до зближення господарських механізмів, здійснюваний міждержавними інститутами на основі прийняття взаємоприйнятих для всіх учасників рішень.
Розвиток інтеграційних процесів носить регіональний характер. Економічний регионализм інтеграційних об'єднань обумовлений подібністю рівнів економічного й ринкового розвитку, географічною близькістю, наявністю історично сформованих торгово-виробничих зв'язків, спільністю проблем.
Об'єднання країн на основі універсальних економічних цінностей спрямовано на досягнення ряду цілей: використання переваг економіки масштабу, створення сприятливого зовнішньоекономічного середовища, рішення завдань торговельної політики, сприяння структурній перебудові економіки, підтримка молодих галузей національної промисловості.
Інтеграційні процеси, як показує історичний досвід, проходять у своєму розвитку ряд етапів, що відбивають рівень інтернаціоналізації виробництва.
Вищий рівень інтеграційного процесу припускає об'єднання учасників в «економічний союз», що націлений на проведення єдиної макроекономічної політики й створення загальної законодавчої бази у валютній, бюджетній і грошовій політиці. На даному етапі створюються міждержавні структури, що реалізують економічний інтерес союзу в цілому, це забезпечує можливість висновку політичного союзу держав.
Повною мірою еволюція інтеграційних процесів втілилася в економічній практиці європейських держав, що функціонують у цей час як єдиний економічний союз.


 

You have no rights to post comments