Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Реалізація порівняльних переваг

Реалізація порівняльних переваг
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Реалізація порівняльних переваг


У даному питанні необхідно розкрити економічний зміст абсолютних і порівняльних переваг у виробництві благ, якими володіють країни. Далі доцільно показати розвиток ідей А. Смита й Д. Рикардо про межстрановых розходження в перевагах виробництва благ у дослідженнях представників неокласичного напрямку економічної теорії.
Розвиток світової торгівлі пов'язане з наявністю переваг, який володіють країни в силу природно-кліматичних і географічних умов їхнього існування.
А. Смит розробив теорію абсолютних переваг, відповідно до якої країни продають ті товари, які роблять із меншими витратами, а купують товари, вироблені з меншими витратами в інших країнах. Припустимо, у двох країнах виробляються аналогічні товари, що відрізняються рівнем витрат (витрат праці). При наявності умови А1 < А1 й А2 > А2., де А1 й А2 — витрати праці для виробництва аналогічних благ у другій країні або країні-партнері, торгівля між двома країнами буде неминуче розвиватися, тому що вигідніше купувати більше дешеві товари ззовні й продавати ті товари й послуги, які вимагають менших витрат усередині країни.
Д. Рикардо відкрив закон порівняльних переваг, відповідно до якого торгівля між країнами буде здійснюватися навіть у тому випадку, якщо країни не мають абсолютну перевагу Блага, які виробляються в даній країні більш ефективно, тобто з меншими витратами, чим інші блага в цій же країні, повинні продаватися в обмін на ті, які виробляються з меншими відносними витратами усередині іншої країни.


 

You have no rights to post comments