Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Економічна політика - основні цілі й інструменти

Економічна політика - основні цілі й інструменти
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Економічна політика - основні цілі й інструменти


Економічна політика - це сукупність прийнятих державою заходів впливу на економічні процеси для реалізації суспільно-суспільно-значимих цілей.
Процес розробки економічної політики починається з визначення її цілей. У більшості країн миру переважають чотири мети:
-  стійкий ріст національного обсягу виробництва,
-  підтримка ефективного розміру зайнятості,
-  стабілізація рівня цін,
-  забезпечення рівноважного зовнішньоторговельного балансу.
Мети економічної політики реалізуються за допомогою застосовуваного державою набору інструментів регулювання, що складається з монетарної, фіскальної, фінансово-бюджетної й зовнішньоекономічної
політики.
До основних інструментів монетарної політики традиційно відносять: політикові рефінансування, операції держави на ринку цінних паперів, політикові мінімальних резервів. Інструментами фіскальної політики можуть бути: політика доходів і витрат держави, вплив на приватні інвестиції й т.д. У зовнішньоекономічній політиці держава регулює обмінний курс національної валюти, проводить заходу в області цін експорту й імпорту.
Проблема економічної політики полягає в тому, що її вироблення, здійснення й одержання ефекту вимагає такого тимчасового інтервалу, протягом якого ситуація в економіці може повністю змінитися. Скорочення подібного «тимчасового лага» -  умова підвищення результативності економічної політики.


 

You have no rights to post comments