Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Економіка суспільного сектора

Економіка суспільного сектора
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Економіка суспільного сектора


Більша частина товарів і послуг у ринковій економіці виробляється приватними підприємствами. Однак ринковий механізм не в змозі забезпечити виробництво всіх благ і послуг, необхідних для задоволення потреб суспільства. Тому виникає особливий сектор виробництва благ і послуг, які не створюються ринком. Такі блага називаються в економічній теорії «суспільними товарами». Таким чином, поряд з ринковим сектором виникає «неринковий» (суспільний), що має важливі особливості.
Чисто суспільні товари відрізняють дві основних властивості: обмеження їхнього використання індивідами або неможливо, або небажано. До таких товарів, наприклад, ставиться національна оборона. Дійсно, практично не існує можливості виключити кого-небудь із числа «користувачів» системою національної безпеки. Для інших суспільних товарів таке виключення з користування може й досяжно, але небажано (наприклад, послуги утворення). Тому бізнес уникає робити «суспільні товари».
Економіка суспільного сектора втримується за рахунок усього суспільства, оскільки засобу на неї доставляє оподатковування. Це породжує нескінченну суперечку в економічній теорії щодо оптимальних розмірів економіки суспільного сектора.
Рішення про рівень виробництва суспільних товарів приймається державою, а не індивідуумами. Отже, чи буде здійснюватися виробництво на заданому рівні, багато в чому залежить від природи політичного процесу. Суспільні товари надаються всім у рівній кількості, однак держава може встановлювати різні податкові ціни на той самий товар.


 

You have no rights to post comments