Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Кейнсіанська модель макрорівноваги

Кейнсіанська модель макрорівноваги
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Кейнсіанська модель макрорівноваги


Початок новому напрямку в макроекономічній теорії поклав Д. Кейнс. Він виходив із двох    нетрадиційних положень.
Перше: ціни інертні й тому не можуть оперативно врівноважувати попит та пропозиція, а отже служити підприємцеві орієнтиром для рішення питання про розширення або згортання виробництва.
Друге: якщо сукупна пропозиція дорівнює валовому національному продукту, те сукупний попит складається з реального попиту на споживчі й потенційного - на інвестиційні - товари. В основу кейнсіанської моделі макроекономічної рівноваги покладена така взаємодія попиту та пропозиції, у якому пріоритетна роль приділяється сукупному попиту.
Перетинання ліній (крапка А) показує по вертикальній осі рівні обсяги сукупного попиту та сукупної пропозиції, а по горизонтальній осі - ту величину національного доходу, що забезпечує ця рівність (ОВ), а з ним і рівноважний стан всієї ринкової економіки.

Можливі тільки два випадки відхилення від рівноваги: коли національний доход «більше» (ОС) і коли він «менше» (ОД) рівноважної величини. У першому випадку виникає безробіття, тому що частина виробництва простоює, у другому утвориться інфляція, тому що в наявності надвиробництво. Ідея Кейнса полягала в тому, щоб, маневруючи величиною сукупного попиту, підігнати його обсяг під розмір реально створеного або бажаного валового національного продукту.


 

You have no rights to post comments