Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Класична модель макрорівноваги

Класична модель макрорівноваги
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Класична модель макрорівноваги


Перша («класична») модель руху макроекономіки зводила цей рух тільки до механізму цінової взаємодії сукупного попиту та сукупної пропозиції. Її теоретичну основу склав «закон Сэя» (французький економіст), відповідно до якого пропозиція товарів створює свій власний попит. Це означає, що кожен виробник продає свої товари для того, щоб купити інші товари, не вироблені ім. Отже, купити він може тільки в обсязі проданого. Тому розмір попиту завжди дорівнює розміру реалізованої пропозиції.
Ця модель припускає три умови: суспільство складається з одних виробників; всі виробники витрачають тільки свій власний доход; доход витрачається повністю. Однак реальна економіка влаштована набагато складніше. Дійсна ситуація виглядає інакше, чим вона зображена в моделі «попит є пропозиція»: попит зменшується на величину заощаджень домогосподарств, а пропозиція зростає на величину позик підприємців.
Це — теоретично й практично важливий висновок: рівновага сукупного попиту та сукупної пропозиції вимагає рівності інвестованих заощаджень і кредитованих інвестицій. Оскільки ж обличчя, що зберігають частину доходів, і особи, що інвестують за рахунок кредиту, - різні учасники економіки, то рівновага макроекономіки може бути тільки результатом їхніх ринкових відносин. І дійсно, виникає особливий ринок -і кредитний, на якому домогосподарства кредитують своїми заощадженнями інвестиції підприємців. Платою виступає «відсоток»: якщо він завищений, у підприємців пропадає полювання брати кредит, якщо ж він занижений - домогосподарства не позичають свої заощадження.
Таким чином, рівноважний відсоток, забезпечуючи рівність заощаджень й інвестицій, забезпечує їм самим і макроекономічною рівновагою.


 

You have no rights to post comments