Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Економічна й фіскальна функція податків

Економічна й фіскальна функція податків
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Економічна й фіскальна функція податків


У цьому питанні необхідно сформулювати визначення податків, охарактеризувати виконувані ними фіскальні й економічні функції, показати їхній взаємний зв'язок.
Податки - це примусові, безоплатні й обов'язкові платежі, що сплачують юридичними й фізичними особами в доход держави.
Фіскальна функція податків полягає у формуванні грошових доходів держави. Гроші потрібні йому на зміст апарата керування, армії, розвиток фундаментальних напрямків науки й техніки, підтримку непрацездатних. Із зібраних за допомогою податків засобів держава покриває видатки на утворення, культуру, охорону здоров'я, а також будівництво великих споруджень, підприємств, доріг, захист навколишнього середовища, виробництво суспільних товарів і послуг. Розподіл податків по бюджетах різного рівня (федеральний, суб'єктів федерацій, місцевих органів) дозволяє забезпечити їхня діяльність фінансами.
Відомі три основних способи збільшення податкових надходжень у бюджет: а) розширення кола платників податків; б) збільшення числа тих об'єктів, з яких стягуються податки; в) підвищення податкових ставок. Прагнення держави збільшити надходження в бюджет не повинне знижувати зацікавленості в економічній діяльності з боку платників податків.
Економічна функція податків складається у впливі на економічні процеси за допомогою продуманої податкової політики. Податки в цій функції можуть грати стимулюючу, обмежувальну й контролюючу роль. Так, надання пільг малим підприємствам і фермерським господарствам у перші роки їхнього існування дозволяє їм стати на ноги, нагромадити певний капітал для вдосконалювання виробництва, створення нових робочих місць, прискорити становлення національного виробництва. Не обкладаючи податком частина прибутку, що йде на придбання нової техніки, держава стимулює технічний прогрес. Підвищуючи тарифи на ввезену продукцію, воно обмежує приплив іноземних товарів, створюючи сприятливі умови для вітчизняних виробників. Призначаючи більше високі податки на надприбуток, уряд контролює рух цін на товари й послуги.
Функції податків взаємозалежна: реалізація фіскальної функції створює матеріальну базу для здійснення економічної, тобто регулюючої функції держави. І навпаки, удала податкова політика, що веде до більше результативної, ефективної діяльності, дозволяє забезпечити наповнення бюджетів різного рівня необхідними засобами. Внутрішня єдність функцій не виключає суперечливості між ними: ріст фіскальних домагань держави знижує економічну активність у суспільстві.


 

You have no rights to post comments