Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Державні фінанси, їхня структура й функції

Державні фінанси, їхня структура й функції
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Державні фінанси, їхня структура й функції


Держава – це публічна влада, до складу якої входять особливі інститути (армія, поліція, міністерства й т.п.). Їхня економічна специфіка полягає в тім, що вони не роблять благ. У той же час для здійснення своїх функцій їм потрібні ресурси. Сукупність грошових ресурсів, мобілізованих для змісту держави, і одержала назву «державні фінанси».
Величина державних фінансів визначається функціями й роллю держави в суспільстві. Тому кожна країна має «свої» державні фінанси, що відбивають особливості «свого» держави.
Державні фінанси виконують наступні функції: оборонну — фінансування армії, поліції й т.д.; економічну — фінансування регулюючої діяльності держави в економіці (керування державним сектором, програмування й т.п.); соціальну — підтримка незаможних верств населення, фінансування допомога з безробіття, інвалідам і хворим; екологічну — субсидії економічним суб'єктам для розробки й впровадження у виробництво нових технологій, що знижують шкідливий вплив на природу.
Державні фінанси в сучасних умовах складаються із чотирьох ланок: державного бюджету, муніципальних фінансів, фінансів державних підприємств і спеціальних урядових фондів. Державний бюджет – самий великий грошовий фонд, що використає уряд для фінансування своєї діяльності. За рахунок його втримується армія, поліція, значна частина охорони здоров'я, з його допомогою держава впливає на економічні процеси. Місцеві фінанси - фінанси місцевих органів влади. Їхньою складовою частиною є: місцеві бюджети, місцеві фонди спеціального призначення й фінанси муніципальних підприємств. Як правило, місцевих фінансів недостатньо для фінансування діяльності місцевих органів влади. Тому центральний уряд виділяє допомога з державного бюджету у вигляді субсидій і субвенцій. Фінанси державних підприємств         фінанси підприємств, що перебувають у державній власності. Одні з них не в змозі забезпечити собі «засобу існування», тому їхні фінанси формуються за рахунок бюджету (перебувають на бюджетному фінансуванні). Це насамперед військові підприємства, верфі, державні видавництва й ін. Інші діють рентабельно й самі «заробляють» свої фінанси (пошта, телефон, телеграф і т.п.). Спеціальні урядові фонди - грошові фонди, призначені для фінансування рішення загальнонаціональних завдань (будівництво доріг, пріоритетні наукові дослідження).


 

You have no rights to post comments