Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Державне регулювання негативних ефектів підприємницької діяльності

Державне регулювання негативних ефектів підприємницької діяльності
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Державне регулювання негативних ефектів підприємницької діяльності


Джерелом будь-якого виробництва товарів є ресурси. Кожна зроблена одиниця товару - це втілення певної частини використовуваних ресурсів. Їхнє грошове вираження називається «витратами виробництва» - те, у що обходиться виробництво даного товару для власника ресурсів. Вони становлять основу ціни товару й відшкодовуються з його реалізацією.
Однак, те, у що обходиться виробництво товару для власника, не завжди збігається з тим, у що обходиться виробництво товару для суспільства. Справа в тому, що результатом діяльності багатьох виробництв є не тільки створення товарів і послуг, але й ряд побічних негативних ефектів (у теорії ринкової економіки вони називаються «зовнішніми ефектами»).
Так, практично всі підприємства хімічної промисловості мають відходи, якими забруднюють навколишнє середовище. Економічною особливістю цих ефектів є «безкоштовність» їх для виробника товару: у витрати виробництва вони не входять.
Отже, ринкова ціна даного товару буде значно менше його ціни для суспільства. Таким чином, «зовнішні ефекти» -і це побічні результати виробництва, що негативно діють на «третю сторону», безпосередньо в дане виробництво не залучену й не віддзеркалювані в ціні
товару.
Негативні зовнішні економічні ефекти повинні відшкодовуватися. Тому держава втручається в економіку, змушуючи «винуватців» оплачувати й ці витрати. У цих цілях держава використає  як економічні, так й адміністративні міри: змушує фірми платити за збиток, нанесений природі й працівникам, визначає максимальний обсяг викидів, які природа може «переробити» без шкоди для неї, і т.д.


 

You have no rights to post comments