Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Державний ceкmop у ринковій економіці

Державний ceкmop у ринковій економіці
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Державний ceкmop у ринковій економіці


Державний сектор в економіці являє собою сукупність підприємств, повністю (або частково) приналежній державі. Він виникає різними способами: шляхом націоналізації (перехід під контроль держави підприємств, що раніше належали часткою власникам); будівництвом підприємств за рахунок держбюджету; створенням компаній за участю державного капіталу.
В окремих секторах економіки виробництво малорентабельне, і отже, малоприваблива для приватного капіталу. Однак кожна галузь є певною ланкою в економіці; тому держава, виражаючи інтереси всіх економічних суб'єктів, бере у свої руки такі галузі, організувати в них виробництво й реалізацію продукції. Частка державного сектора в економіці різних країн коливається від 5-10% до 50-60% валового національного продукту. Серед економічно розвинених країн найбільшу частку держсектора в економіці має Швеція.
Частка державного сектора не залишається постійної: залежно від економічної кон'юнктури вона може як підвищуватися, так і знижуватися. У період кризового розвитку державний сектор збільшується, у період економічного росту - знижується.
Як правило, державний сектор у цілому менш ефективний, чим приватний, і навіть буває збитковий. США щорічно виділяють державному сектору тільки у вигляді дотацій більше 10 млрд. діл. Це обумовлено тим, що найважливішим призначенням даного сектора є не одержання прибутку, а забезпечення функціонування економіки в цілому. Тому держава значну частину «своєї» продукції реалізують «приватникам» за цінами нижче вартості, а здобувають у них за цінами, значно вище вартості. Ця різниця в цінах називається «ножиці цін».


 

You have no rights to post comments