Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Основні методи антиінфляційної політики

Основні методи антиінфляційної політики
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Основні методи антиінфляційної політики


Виклад даного питання доцільно почати з розгляду основних причин інфляції і її сутностей, далі бажано охарактеризувати головні методи антиінфляційної політики держави й у завершення можна зупинитися на «витратах» стримування інфляції.
Боротьба з інфляцією є проблемою макроекономічної, тому окремі учасники ринку (підприємства, споживачі) не можуть боротися з нею. Боротися з інфляцією можна тільки макроекономічними методами. Держава розташовує трьома основними методами антиінфляційної політики: по-перше, регулювання доходів; по-друге, контроль росту грошової маси; по-третє, адаптаційні механізми.
Політика державного регулювання доходів безпосередньо впливає на рівень зарплати й цін. Однак заходу щодо здійснення прямого контролю над цінами й зарплатою чреваті значними соціальними витратами. Тому для уряду переважніше використати більше «ринкові» інструменти. Так, через податкові стимули уряд може сповільнити темпи інфляції: фірми, що піднімають ціни на свою продукцію (або зарплату своїм працівникам), піддаються податковим штрафам, і навпаки, фірми, що дотримуються повільного росту цін, заохочуються.
Регулювання грошової маси в обігу також може знизити темпи інфляції. При цьому регулюватися повинні не тільки до параметрів М(0) або М(1), але й інші грошові агрегати.
Третій спосіб боротьби з інфляцією означає, що й економіка повинна бути пристосована до умов інфляції, тобто повинні діяти адаптаційні механізми. До них ставляться механізм індексування доходів (заробітної плати, пенсій, стипендій і т.д.); механізм коректувань податкових ставок; індексація кредитів і т.д.


 

You have no rights to post comments