Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Економічні характеристики національного доходу

Економічні характеристики національного доходу
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Економічні характеристики національного доходу


Національний доход (НД) - це сукупний доход, що заробляють власники основних факторів виробництва: заробітна плата, прибуток, відсоток і земельна рента. По своїй сутності НД являє собою знову створену вартість, збільшення матеріальних і духовних благ до того їхнього рівня, що був досягнутий у попередній рік або період розвитку. НД є складовою частиною валового національного продукту (ВНП), - тим, що залишається понад витрати на відновлення спожитих засобів виробництва.
Національний доход утворить основу особистих доходів. Саме «основу», тому що зароблений доход одні - одержують більше, інші - менше. Це пов'язане з регулюючою діяльністю держави. Певну частину зароблених доходів держава вилучає й фінансує пенсії по старості, допомоги на дітей, допомога з інвалідності й безробіття, надає субсидії ветеранам війни й праці й т.д. Тим самим держава «повертає» одним групам суспільства вилучену їм в інших груп частина національного доходу. У теорії ринкової економіки «повернення доходу» називається «трансферними платежами» («трансферт» у перекладі з англійського означає «передавати»).
Після відзначених «операцій» із НД утвориться «особистий доход» - джерело  споживчих витрат і заощаджень населення («сукупний попит»). Національний доход на душу населення - головний об'єктивний показник рівня життя в даній країні, тому він використається для міжнародного зіставлення.
Для макроекономіки проблема національного доходу в тім, що частина його не витрачається, іде в заощадження, що зменшує розміри сукупного попиту.


 

You have no rights to post comments