Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Циклічність розвитку ринкової економіки

Циклічність розвитку ринкової економіки
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Циклічність розвитку ринкової економіки


Постійний економічний ріст - це ідеал, до якого прагнуть уряди всіх країн. Однак, за всю історію розвитку економіки досягти його так нікому не вдалося. У реальності ринкова економіка розвивається циклічно: після росту завжди наступає спад.
Економічний цикл - це період від однієї економічної кризи до іншого. Він включає чотири послідовно поміняють один одного фази: криза, депресія, пожвавлення, підйом.
Вихідна фаза - криза. Найважливішою його рисою є надвиробництво - продукції зроблено більше в порівнянні із платоспроможним попитом на неї. Внаслідок цього: скорочується виробництво, багато компаній розоряються, росте безробіття, зменшується зарплата, падають курси цінних паперів.
Депресія — припиняється падіння виробництва, насильно відновлюється рівновага між сукупним попитом та сукупною пропозицією, формуються передумови для майбутнього економічного росту: відбувається масове відновлення основний капітал на новій технічній базі.
Пожвавлення – починається повільне зростання виробництва, економіка досягає показників докризового рівня, росте купівельний попит, підвищуються ціни, зменшується безробіття. Пожвавлення переростає в підйом – швидке зростання виробництва, обсяг випуску продукції перевищує передкризовий.
Цикл не носить регулярного характеру, він може тривати від декількох років до декількох десятків років. В економічній теорії цикли тривалістю до 10-ти років прийнято називати «малими» (малими хвилями), до 40-50-ти років - «більшими» (довгими хвилями). Тривалість циклів залежить від багатьох факторів: часу відновлення основного капіталу, динаміки ринкової кон'юнктури, втручання держави в економіку.


 

You have no rights to post comments