Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Що таке «макроекономіка»?

Що таке «макроекономіка»?
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Що таке «макроекономіка»?


Економіка будь-якої країни має два рівні: один - це виробництво й реалізація продукції в рамках окремої фірми, другий - виробництво й реалізація продукції в масштабах усього народного господарства. Перший рівень одержав найменування «мікро», другий - «макроекономіка».
Сам термін «макроекономіка» уживається для позначення як особливостей «великої» економіки, так й особою галузі економічної науки.
Макроекономічна теорія виникла в 30-і роки нашого століття завдяки дослідженням англійського вченого Джона Кейнса (1883-1946 р.).
Докейнсіанский підхід зводив національну економіку в сумі окремих фірм і домогосподарств, тому закономірності функціонування мікроекономіки й макроекономіки ті самі.
Але Кейнс показав, що макроекономіка - це особливий стан народного господарства, тому закономірності на рівні фірми й всієї економіки збігатися не можуть.
Отже, маючи знання про закономірності дії попиту та пропозиції на рівні окремих фірм, ми ще не готові відповісти на «макроекономічні» питання: чому ціни всіх товарів одночасно ростуть (або падають)? Чому знижується виробництво відразу у всіх компаніях? Чому росте безробіття? Для цього необхідно розуміння загальних закономірностей економіки.
Макроекономічна теорія «підсумує» («агрегирует») дані про стан економік кожної фірми. Отримані показники утворять «систему національних рахунків». До основних показників національних рахунків, зміна яких вивчає макроекономічна теорія, ставляться - «валовий національний продукт» (ВНП), «валовий внутрішній продукт» (ВВП), «чистий національний продукт» (ЧНП) і «національний доход» (НД).


 

You have no rights to post comments