Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Крива Лоренца й коефіцієнт Джини

Крива Лоренца й коефіцієнт Джини
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Крива Лоренца й коефіцієнт Джини


При викладі даного питання необхідно чітко визначити умови побудови «кривій Лоренца» й «коефіцієнта Джини», розкрити їхній економічний зміст, указати, при яких умовах крива може зміщатися, і в завершення можна вказати на основні фактори, що впливають на нерівність у розподілі доходів.
Крива Лоренца показує фактичну міру нерівного розподілу доходів у суспільстві.

Умови побудови кривої:
1) у розрахунок приймається номінальний рівень доходів;
2) величина доходів визначається до виплати податків;
3) у доходи включаються трансферні платежі;
4) часовий проміжок розрахунку дорівнює одного року.

На вертикальній осі відкладається «частка доходу», а на горизонтальної «частка родин». Пряма ОА показує абсолютно рівномірний розподіл доходу в суспільстві, але реальний розподіл доходу відбиває крива OFA, називана кривій Лоренца, кожна крапка якої показує, яку «частку» у сукупному доході має та або інша «частка» родин.
Область між лінією абсолютної рівності й кривій Лоренца вказує на ступінь нерівності в розподілі доходу. Чим більше цей ступінь, тим більше крива Лоренца коштує далі від прямій ОА й , «притискається» до відрізків ОВ й АВ. Чим більше площа фігури OEAF, тим вище нерівність у розподілі доходу (у крапці В крива Лоренца показує абсолютну нерівність). Для виміру ступеня нерівності розподілу доходу використають показник коефіцієнт Джини - відношення площі області OEAF до площі трикутника ОАВ. Якщо коефіцієнт Джини = 1, отже, крива Лоренца змістилася до крапки В, а це показує, що суспільство перебуває в стані абсолютної нерівності, і навпаки, якщо коефіцієнт = 0, то крива Лоренца збігається із прямій ОА й у суспільстві спостерігається абсолютна рівність у розподілі доходів.
Крива Лоренца може зміщатися при зміні номінальних доходів родин, ставок індивідуальних податків і величини трансферних платежів. Так, якщо відбувається збільшення трансферних платежів при незмінному рівні податків, те крива Лоренца зміщається нагору й уліво, і навпаки, якщо відбувається ріст податків при незмінних трансферних платежах, те крива Лоренца зміщається вниз і вправо.
Крім податкової системи й політики держави в області доходів на нерівність у розподілі доходів впливають:
1) розходження в здатностях людей;
2) різний рівень утворення;
3) володіння власністю, і т.д.


 

You have no rights to post comments