Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Доходи і їхні види в ринковій економіці

Доходи і їхні види в ринковій економіці
Рейтинг пользователей: / 5
ХудшийЛучший 

Доходи і їхні види в ринковій економіці

Розгляд даного питання варто почати із загальної характеристики ринкового доходу, потім перейти до визначення їхніх видів, далі зупинитися на структурі доходів і взаємозв'язку між споживаною й зберігати частью, що, доходів, завершивши виклад аналізом ролі доходів у ринковій економіці.
Доход - це соціальна оцінка результатів діяльності економічного суб'єкта.
З погляду джерел одержання, доходи діляться на «ринкові» й «неринкові».
Головні характеристики ринкового доходу: 1) грошова форма; 2) сума, регулярно й законно вступник у розпорядження суб'єкта; 3) доход одержує суб'єкт у результаті ринкової діяльності, тобто величина доходу визначається попитом та пропозицією на даний вид діяльності. До ринкових доходів ставляться: зарплата працівників у ринковому й державному секторі економіки; прибуток великих і дрібних фірм; рента земельних власників, відсотки, дивіденди й т.д.
Неринкові види доходів характеризуються своєю невідповідністю ринковим характеристикам або за формою — заробітна плата в «товарному», а не грошовому вираженні, або по змісту: трансферні платежі — доход, одержуваний поза залежністю від попиту та пропозиції на відповідний вид діяльності (грошові посібники й пенсії малозабезпеченим громадянам, інвалідам, пенсіонерам, безробітним, гарантованою державою мінімальна заробітна плата).
З погляду законності джерел надходження доходів, доходи діляться на легальні й кримінальні («тіньові»).
К «тіньовим» ставляться доходи, одержувані або в законному бізнесі (у результаті відхилення від податків), або в незаконному (рекет, шахрайство, контрабанда й т.д.).
З погляду впливу рівня цін на величину доходів розрізняють номінальний і реальний доход.
Номінальний дохід — сума грошей, що надходить у розпорядження одержувача. Реальний дохід — та кількість товарів і послуг, яку можна придбати на дану кількість номінального доходу. При незмінному номінальному доході реальний доход може як знизитися (при росту цін), так і зрости (при падінні цін).
Особистий доход ділиться на три частини: на оплату податків, на поточне споживання й на особисті заощадження. Доход, що залишився після сплати податків, називається чистим особистим доходом. Величина що зберігає й споживаної частини чистого доходу виступає своєрідним «барометром» розвитку економіки. Так, в умовах галопуючої інфляції чистий доход може повністю споживається, при високому ж рівні відсотка росте зберігає частина, що, доходу, а при стабільному розвитку економіки й зниженні рівня податків - зростають обидві частини чистого доходу. Отже, величина кожної частини чистого доходу залежить від макроекономічних процесів: рівня податкового тягаря; рівня банківського відсотка; рівня інфляції.


 

You have no rights to post comments