Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Види угод із цінними паперами

Види угод із цінними паперами
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Види угод із цінними паперами


Виклад питання доцільно почати із загальної класифікації видів угод із цінними паперами, далі зупинитися на особливостях термінових угод, і на закінчення показати економічну роль ринку цінних паперів у ринковій економіці.
Угоди (контракти) із цінними паперами фіксують перехід даного фінансового інструмента від однієї особи до іншої й сприяють обертаності цінних паперів. Вони розрізняються: по строках оплати («наявні» й «термінові»); по місцю висновку («біржові» й «не біржові»); по способі висновку (від свого імені діє дилер, з доручення клієнта — брокер); по цілям проведення (спекуляція, наявна поставка, хедж) і т.д.
Головною особливістю наявної угоди є те, що строк оплати по ній становить 1-2 дня, при цьому умови угоди можуть бути будь-якими. У результаті всі наявні угоди дуже ризиковані. Специфіка термінових угод визначається строками їхньої оплати (понад 2 днів), тому вони найчастіше використаються або з метою страхування від ризиків, або з метою спекулятивної гри на різниці курсів. До термінових угод ставляться форвардні, ф'ючерсні контракти, опціони й угоди на основі їхніх комбінацій.
Форвардська угода — угода про обов'язкову майбутню поставку предмета контракту. Умови угоди не регламентований (предмет договору, ціна; кількість; строк поставки; місце платежу; розмір застави; штрафи за порушення умов договору й т.д.). Дана угода укладається з метою реальної купівлі-продажу цінних паперів, у т.ч. і для страхування. Продавець контракту зобов'язаний продати цінні папери покупцеві в певний день, за ціною контракту, поза залежністю від того, яка ринкова ціна цих цінних паперів зложитися на день оплати угоди.
Ф'ючерсна угода – угода про обов'язкову майбутню поставку предмета договору тільки через біржу. Умови угоди стандартні й визначаються біржею (форма й зміст договору), за винятком ціни поставки, що визначається учасниками угоди.
Ф'ючерсні контракти полягають не заради реальної купівлі-продажу цінних паперів, а заради одержання різниці між ціною цінного папера, позначеної в контракті, і її біржовою ціною, що зложилася на день оплати угоди. Тому такі угоди використаються як спекулятивний інструмент.
Опціон – вид термінового контракту, по якому продавець зобов'язаний надати покупцеві цінні папери на умовах, заздалегідь обговорених у договорі: ціна, кількість цінних паперів, строк поставки. А покупець має право або купити, або відмовитися здобувати ці цінні папери (залежно від їхніх біржових цін). Платою за таке майбутнє «право» відмови від умов угоди для покупця виступає певна сума грошей (премія), що він зобов'язаний відразу виплатити продавцеві ще при висновку контракту. Метою покупця є купівля цінних паперів по «низкою», договірній ціні й негайному їхньому продажу по «високій» біржовій ціні. Ціль же продавця - ще до строку виконання контракту одержати від покупця належну йому фіксовану суму грошей.


 

You have no rights to post comments