Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Ринок цінних паперів і його економічна роль

Ринок цінних паперів і його економічна роль
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Ринок цінних паперів і його економічна роль


Відповідь на дане питання припускає визначення ринку цінних паперів, показ його взаємозв'язку з іншими секторами фінансового й товарного ринку, його класифікацію, а також характеристика ролі ринку цінних паперів для економіки в цілому.
Ринок цінних паперів – сектор фінансового ринку, на якому здійснюється емісія й купівля-продаж цінних паперів.
Ринок цінних паперів тісно пов'язаний із двома іншими секторами фінансового ринку - банківським і валютним. Рух грошових коштів між ними відбувається за принципом «сполучених посудин»: приплив грошей в один сектор приводить до відтоку з інших. Тому привабливість для інвесторів банківського або валютного ринку миттєво погіршує положення справ на ринку цінних паперів.
Розрізняють первинний ринок, де продаються цінні папери нових випусків, і вторинний, де звертаються раніше випущені цінні папери.
Вторинний ринок ділиться на: біржовий і позабіржовий ринок.
Ринок цінних паперів має надзвичайно важливе значення для економіки в цілому. Головне його призначення забезпечувати вільний перелив фінансових засобів між економічними суб'єктами. При цьому інститут цінних паперів сприяє руху грошей з «» джерел, що акумулюють - зі стану наявних заощаджень в «інвестиційні» джерела акції.
Так, діючи на первинному ринку, фірма може здійснити новий випуск і реалізацію власних цінних паперів і тим самим змусити «працювати» гроші своїх інвесторів. На вторинному ринку фірма,  купуючи цінні папери інших фірм, формує свій резервний капітал. Вона може продати частину не «своїх» цінних паперів і також одержати необхідні їй фінансові засоби.
Курс акцій є чуйним індикатором попиту та пропозиції на товарних ринках, циклічного руху економіки, зміни політичних, соціальних й інших факторів. При цьому необхідно враховувати, що ділові новини про положення справ на ринку цінних паперів 2/3 часу відповідають один одному, тобто рухаються в одному напрямку, і 1/3 часу повністю протилежні. Тому якщо ринок цінних паперів не «реагує» на гарні новини, отже, він пішов уже на спад, і навпаки.
Отже, економічні функції ринку цінних паперів: 1) створення джерел, що забезпечують приріст коштів (облігації, депозитні сертифікати, банківська книжка на пред'явника); 2) створення «інвестиційні» джерел - (облігації, акції); 3) здійснення вільного переливу фінансових засобів між секторами ринкової економіки; 4) сприяння платіжному й грошовому обігу (вексель, чек).


 

You have no rights to post comments