Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Попит та пропозиція грошей

Попит та пропозиція грошей
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Попит та пропозиція грошей


При розгляді даного питання необхідно насамперед зупинитися на різних видах грошових агрегатів, потім показати, від чого залежить попит на гроші, розкривши далі основні методи регулювання грошового обігу.
Необхідність контролю за грошовою масою вимагає визначення і її кількісного виміру. Існують різні види грошей, які в різному ступені можуть забезпечити виконання грошових функцій. Тому використають різні грошові вимірники, агрегати: М(0) – наявні засоби; М(1) = М(0) + чекові внески строком до одного року (сюди також ставляться вклади до запитання, електронні гроші); М(2) = М(1) + строкові вклади строком більше одного року + надійні цінні папери (державні короткострокові облігації); , М(3) = М(2) + великі строкові вклади + депозитні сертифікати; L = М(3) + цінні папери, що відбивають титули власності на нерухомість (акції).
Кожен наступний грошовий агрегат містить у собі попередній. Параметри М(0) і М(1) оцінюють грошову масу з погляду функції грошей як засобу обігу й засоби платежу. Грошові агрегати М(2), М(3) і М(4) краще підходять для оцінки виконання функції грошей як засобу нагромадження. Відповідно до цього розрізняють операційний і спекулятивний попит на гроші.
Операційний попит відбиває потреба в грошах, необхідних для руху товарів, і охоплює параметри М (0) і М (1). Даний вид попиту на гроші залежить від: рівня цін на товари; кількості зроблених товарів; швидкості обігу грошової одиниці.
Спекулятивний попит на гроші відбиває потреба в грошах як у засобах, здатних зберігати й збільшувати свою вартість. Цей вид попиту містить у собі попит на грошові агрегати М(2), М(3) і М(4). Оскільки спекулятивний попит на гроші пов'язаний з рішенням найкращого способу розміщення збе- реження, тому він залежить від рівня ставки відсотка по банківських кредитах. Чим вище ставка відсотка, тим за інших рівних умов менше вартість цінних паперів, і навпаки. У результаті між рівнем ставки відсотка й спекулятивним попитом на гроші спостерігається зворотна залежність.
Регулювання пропозиції грошей здійснюється насамперед Центральним банком -- через емісію грошей, регулювання ставки відсотка по кредитах, операцій по купівлі-продажу цінних паперів. При цьому, якщо Центральний банк веде активну політику із продажу цінних паперів, те (за інших рівних умов) це приведе до зменшення кількості грошей в обігу, і навпаки: якщо Центральний банк скуповує цінні папери в населення й банків, те це сприяє збільшенню кількості грошей в обігу. Інший спосіб регулювання грошової маси: Центральний банк підвищує процентну ставку по кредитах і тим зменшує пропозицію грошей; навпаки - чим нижче відсоток, тим більше грошових знаків увійде в обіг.


 

You have no rights to post comments