Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Гроші, їхня сутність і функції

Гроші, їхня сутність і функції
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Гроші, їхня сутність і функції


Цінність, що претендує на роль грошей, повинна мати наступні властивості:

1) однорідність і рівнокачественість;

2) міцність і збереженість;

3) подільність у будь-якій пропорції;

4) компактність;

5) сталість вартості.

Тому роль грошей спочатку закріпилася за золотом, а потім перейшла до паперових грошових знаків.
Гроші - особливий вид товару, що служить загальним еквівалентом для всіх інших товарів.
Сутність грошей знаходить вираження в єдності виконуваних ними функцій.
Функція грошей як міри вартості складається у вимірі вартості товарів; її виконують ідеальні, тобто гроші, що представляють подумки.
Назначення функції грошей як засобу обігу бути посередником при обміні товарів (Т – Д – Т). Гроші виконують дану функцію мимолітно, переходячи з рук у руки.
У функції грошей як засобу нагромадження гроші залишають сферу обігу, перетворюючись у різні цінності, що мають здатність зберігати свою купівельну спроможність у майбутньому (золото, цінні папери, нерухомість, валюта й т.д.). Особливість грошей у цьому випадку полягає в тім, що гроші виконують цю функцію через свої «замінники».
Функція грошей як засобу платежу проявляється при продажі товару в кредит. При висновку угоди про продаж товару в кредит гроші фігурують ідеально, тобто як рахункові одиниці, а при оплаті кредиту -і як готівка. При функціонуванні грошей як засобів платежу зменшується потреба в наявному обігу коштів, а при настанні строків платежу збільшується кількість грошей в обігу.
Функція світових грошей, як правило, закріплюється за найбільш стійкою грошовою одиницею. Еволюція світових грошей повторює шлях національних грошей: від металевих до кредитного.


 

You have no rights to post comments