Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Ринки факторів виробництва: загальна характеристика

Ринки факторів виробництва: загальна характеристика
Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 

Ринки факторів виробництва: загальна характеристика


Насамперед необхідно розкрити, чим визначається попит на фактори виробництва, від чого залежить величина їхньої пропозиції, які особливості ціноутворення на кожний з факторів виробництва.
Підприємець здобуває ресурси виробництва в певній пропорції, обумовленою технологією й структурою виробництва.
Фактори виробництва в якомусь ступені взаємозамінні. Тому, якщо один з факторів дорожче, його заміняють іншим. У результаті конкуренції між факторами виробництва утвориться на якийсь час їхнє стійке співвідношення. Процес заміщення факторів виробництва відновиться, якщо збільшиться приріст продукту внаслідок додаткового застосування якогось із них. Крім того, попит на фактори виробництва буде залежати від стійкості попиту на товар, що випускає підприємством, і стійкість доходів від його реалізації, а ціна визначається співвідношенням попиту та пропозиції на них. Але є й певні особливості в ціноутворенні на ринку факторів виробництва:
а)  земля як фактор виробництва даний природою і її пропозицією обмежена, тому й ціна землі характеризується стабільністю;
б)  установлення високої зарплати звичайно приводить до росту пропозиції праці, а низкою – до росту попиту на працю;
в)  ціна на засоби виробництва (верстати, устаткування й т.п.) буде визначатися попитом та пропозицією, а також співвідношенням між граничними доходами й граничними витратами виробництва: якщо приріст витрат менше приросту доходу, пропозиція збільшується, а якщо приріст витрат випереджає приріст доходів, то виробництво свертывается.
Отже, стратегія підприємця в придбанні факторів виробництва складається в забезпеченні фірмі найбільшого доходу при найменших витратах.


 

You have no rights to post comments