Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Акціонерне товариство

Акціонерне товариство
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Акціонерне товариство


Акціонерне товариство (АТ) — найпоширеніша організаційна форма великих підприємств у сучасній економіці, що виникла з необхідності фінансування великих виробничих проектів (напр., будівництво залізниць, гребель), що було не під силу приватній особі, іноді навіть державі.
Акціонерне товариство по своїй сутності – це об'єднання не осіб, а капіталів. Воно має статутний фонд, під яким випускаються акції. Їх сукупна номінальна вартість дорівнює величині статутного капіталу. АТ саме відповідає по зобов'язаннях, виступаючи юридичною особою. Акціонер, що купив акцію, з юридичної точки зору власником вкладеного капіталу не є, він лише має право одержувати доход на неї у формі дивіденду й брати участь у керуванні справами компанії.
Достоїнства АТ як форми організації капіталу в порівнянні з індивідуальним і колективним підприємництвом у наступному:
-  відповідальність акціонерів по боргах АТ обмежена величиною вкладеного капіталу;
-  продаж акцій безлічі інвесторів дозволяє сконцентрувати величезний капітал;
- АТ не припиняє своєї діяльності у зв'язку зі зміною власників акцій: акції вільно продаються й купуються на відкритому ринку (крім АТ закритого типу, у яких акції є не що інше, як пай, продаваний переважно партнерам).
До недоліків АТ відносять подвійне оподатковування власників акцій (податок спочатку стягується з доходу АТ, потім — з доходу акціонера); стругаючи регламентація діяльності не тільки законодавством, але й уставом корпорації; відсторонення більшості власників акцій від керування АТ.


 

You have no rights to post comments