Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Види й форми кредиту

Види й форми кредиту
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Види й форми кредиту


Кредит буває «короткостроковим» (до одного року) і «довгостроковим» (більше року): короткостроковий кредит застосовується для фінансування поточних постійних і змінних витрат, довгостроковий – для закупівлі нового обладнання й будівництва виробничих об'єктів.
Фірма може одержати «комерційний», «банківський» й «інвестиційний» кредити.
Комерційний кредит зводиться до відстрочки в строках платежу між фірмами-партнерами; він дешевше банківського кредиту, оскільки його ціль — прискорити продаж товарів, а не витягати доход шляхом роздування відсотків. На практиці комерційний кредит - це відкритий рахунок одного підприємства на іншому, що дозволяє здобувати товари в борг. Однак комерційний кредит обмежений числом фірм-партнерів, величиною наявних у них засобів, а також строками кредитування.
Банківський кредит позбавлений цих недоліків, але найчастіше занадто доріг; до того ж банк звичайно вимагає гарантій повернення довгострокової позики ( мовою банкірів — його «забезпечення») у вигляді застави нерухомості (землі, будинку) або ліквідних (тобто капітальних ресурсів користуються, що попитом). І якщо позика не буде повернутий, то застава переходить до кредитора.
Інвестиційний кредит — це пряме розміщення боргових зобов'язань фірми серед фізичних й юридичних осіб, що побажали стати її кредиторами. Інвестиційний кредит має необмежені можливості, - були б бажаючі стати інвесторами фірми.
Боргові зобов'язання фірми при інвестиційному кредиті приймають форму «облігації» - цінного папера, що свідчить про кредитування даною особою даної фірми. Облігація гарантує її покупцеві повернення позиченої суми (по закінченні строку позики) і обов'язкову виплату заздалегідь обговорених відсотків. Облігації можуть вільно звертатися (тобто їх можна купувати, продавати, дарувати й т.д.


 

You have no rights to post comments