Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Основний й оборотний капітал

Основний й оборотний капітал
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Основний й оборотний капітал


Для здійснення будь-якої підприємницької діяльності необхідно володіти ресурсами, тобто мати різні засоби, за допомогою яких можна робити матеріальні блага й послуги. Це насамперед виробничі будинки, устаткування, сировина, транспорт і т.д. В економічній практиці їх називають капіталом.
Кожний з «елементів» капіталу має свої особливості, головним з яких є строк його служби. Виробничі будинки служать 50-60 років, устаткування 5-6 років, а сировина - протягом одного виробничого процесу. Ці розходження є критерієм розподілу капіталу на «основний» й «оборотний».
Та частина капіталу, що повністю бере участь у процесі виробництва, але вроздріб переносить свою вартість на вироблені продукти, називається основним капіталом. Перенесена частина вартості, після реалізації товару, повертається в грошовій формі до її власника, створює «амортизаційний фонд», що використається для заміни встаткування, що зносилося, новим.
Та частина капіталу, що споживається повністю й переносить протягом одного виробничого процесу всю свою вартість на вироблені продукти, називається оборотним капіталом. При цьому сировині й матеріали втрачають свою матеріально-речовинну форму (наприклад, деревина перетворюється в меблі, а електроенергія, різні види палива взагалі «зникають»).
У Росії основний й оборотний капітал називаються «основними» й «оборотними» фондами.
Виробничий потенціал фірм визначається за рівнем використовуваного основного капіталу (основних фондів).
Основний капітал застаріває не тільки фізично, але й морально. Моральне старіння відбувається в тому випадку, якщо вже виробляється технічно більше зроблене встаткування, або аналогічне, але більше дешеве.


 

You have no rights to post comments