Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Економічний, бухгалтерський і нормальний прибуток

Економічний, бухгалтерський і нормальний прибуток
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Економічний, бухгалтерський і нормальний прибуток


Розходження між явними й неявними (введеними) витратами виробництва, надає багатозначність поняттю «прибуток».
«Бухгалтерський прибуток» представляє різницю між валовим доходом (тобто загальним виторгом) фірми і її явних витрат. Якщо, наприклад, загальний виторг від продажів товару склав 3000 руб., змінні витрати - 1500 руб., а постійні витрати - 800 руб., то бухгалтерський прибуток буде дорівнює 3000   1500 -і 800 = 700 (руб.).
Однак, якщо взяти до уваги й введені витрати, показники прибутковості даної фірми істотно зміняться. Припустимо, що, поклавши гроші в банк, наш підприємець одержав би 500 руб. У цьому випадку «економічний прибуток» склала б усього 200 руб. (700 - 500). Інакше кажучи, організувавши виробництво, підприємець одержав усього лише на 200 руб. прибутку більше, ніж якби він просто поклав гроші в банк.
Отже, «економічний прибуток» орієнтує підприємця не просто на одержання доходу, але на порівняння цього доходу з тим, що міг би бути отриманий у результаті альтернативного застосування ресурсу, яким він розташовує. Звідси треба важливий висновок - якщо бухгалтерський прибуток виявиться менше введених витрат виробництва, те, незважаючи на її наявність, застосування ресурсу варто визнати, з погляду підприємця, неефективним.
Загальний висновок полягає в тому, що застосування ресурсу повинне давати прибуток не меншу, чим введені витрати. У нашому прикладі такий прибуток повинна становити не менш 500 руб. В економічній теорії вона зветься  «нормальний прибуток».


 

You have no rights to post comments