Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Граничні витрати й граничний продукт

Граничні витрати й граничний продукт
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Граничні витрати й граничний продукт


«Граничні витрати» — це додаткові витрати, зв’язані з випуском додаткової одиниці продукції. Граничні витрати (МС) можуть бути обчислені як відношення приросту змінних витрат (VC) до викликаному ними приросту обсягу виробництва (Q).
Аналіз граничних витрат показує, у що обійдеться виробництво додаткової одиниці продукції. Порівнянням граничних витрат із граничним виторгом, тобто з додатковим виторгом від продажу додатково зробленої одиниці продукції дозволяє з'ясувати ступінь прибутковості (або збитковості) зміни масштабу виробництва.
Ефективність (прибутковість) фірми залежить також від пропорції застосовуваних нею факторів виробництва. Технологічно неможливо збільшувати кількість тільки одного з факторів, використовуваних у даному процесі виробництва, залишаючи інші фактори незмінними. Теорія затверджує, що в цьому випадку в дію вступить «закон убутної віддачі фактора».
Допустимо, що фірма змінює тільки кількість фактора «праця», оцінюваного по його продуктивності. У міру наймання додаткових робітників випуск продукції спочатку буде рости, потім сповільниться, а потім і зовсім почне скорочуватися. Адже робітників стане занадто багато, виявиться недостача встаткування.
Приріст продукції за рахунок збільшення одного фактора виробництва на його одну одиницю називається «граничним продуктом» цього фактора.


 

You have no rights to post comments