Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Витрати виробництва і їхня структура

Витрати виробництва і їхня структура
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Витрати виробництва і їхня структура


Будь-яка фірма орієнтується на одержання максимального прибутку. Це досягається мінімізацією витрат виробництва.
По своїй структурі витрати діляться на «постійні» й «змінні».
До постійного (FC) витратам прийнято відносити ті, величина яких не залежить від обсягу виробництва (оренда приміщень, відшкодування банківського кредиту, оплата страхових внесків, амортизаційні відрахування й т.п.).
Змінні витрати (VC) прямо залежить від обсягів виробництва (витрати на оплату робочої сили, платежі за використану електроенергію, сировину й т.д.). Змінні витрати можуть знизитися до нуля, якщо виробництво даного товару припиниться. При цьому постійні витрати залишаться тими ж.
Основу постійних витрат становлять витрати на основний капітал, а змінних - на оборотний.
Сума постійних і змінних витрат фірми утворять її «валові» (або «загальні») затримки (ТС): ТС = FC + VC.
Про ступінь мінімізації витрат фірми не можна судити тільки по їхньому загальному обсязі. Об'єктивну оцінку положення дають «середні витрати»: обсяг витрат фірми розраховуючи на одиницю зробленої продукції. Середні витрати можна підрозділити на «середні постійні витрати» (AFC), «середні змінні витрати» (AVC) і «середні валові витрати» (АТС).
С ростом обсягів виробництва середні змінні витрати можуть або збільшуватися, або зменшуватися, у той час як середні постійні витрати будуть при цьому постійно зменшуватися. Порозумівається це тим, що з ростом випуску продукції на кожну її одиницю доводиться всі менша частина постійних витрат.


 

You have no rights to post comments