Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Бюджетні лінії й криві байдужності

Бюджетні лінії й криві байдужності
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Бюджетні лінії й криві байдужності


Споживач порівнює різні набори товарів по ступені переваги. Допустимо, що хтось «X» вибирає між одягом і продуктами харчування. При цьому одиниця одягу коштує 60 діл., а одиниця харчування - 10 діл. При щомісячному доході в 600 діл. «X» може купити або 10 одиниць одягу, або 60 одиниць харчування, або те й інше в різному кількісному сполученні. На графіку всі сполучення будуть перебувати на прямої лінії, що з'єднує крайні крапки а й b. У крапці з, наприклад, може бути куплено 20 ед. харчування (200 діл.) і 6,6 од. одягу (400 діл.). Таким чином, кожна крапка на бюджетній лінії показує, що може придбати споживач на свій обмежений доход, витрачаючи його повністю за умови, що ціни на одяг і харчування не міняються. Однак нас цікавить не стільки, що може купити споживач, скільки те, що він побажає купити при всіх уведених обмеженнях. Відповідь на це питання дають «криві байдужності».
Побудувати таку криву можна, з'ясувавши, які сполучення зазначених товарів приносять споживачеві однакове задоволення. Це буде означати, що йому байдуже, який із цих товарів придбати.

Припустимо, що такі сполучення: 1) 10 ед. одягу й 5 ед. харчування; 2) 7 й 10; 3) 5 й 20; 4) 4 й 30; 5) 3 й 45. Перенесемо ці дані на графік і з'єднаємо отримані крапки плавної кривої. Це і є одна із криві байдужності.
Через будь-яку крапку простору графіка може бути проведена крива байдужності. Одні з них будуть лежати вище, інші -і нижче показаної кривої. Оптимальним для споживача вважається набір товарів, що відповідає крапці торкання бюджетної лінії однієї із криві байдужності. На графіку ця крапка буде знайдена, якщо сполучити графік бюджетної лінії з картою криві байдужності. Крапки на кривих, що лежать нижче В, споживач відкине, тому що при його доходах може претендувати на більше високу корисність. Криві вище В при даному доході для нього недосяжні.


 

You have no rights to post comments