Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Закон убутної граничної корисності

Закон убутної граничної корисності
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Закон убутної граничної корисності


Люди споживають товари й послуги тому, що вони приносять їм задоволення їхніх потреб.  Мовою економічної теорії ця властивість називається «корисністю».
Оскільки споживач, як правило, поступово збільшує кількість одиниць споживаного блага, поки не наситить потреба в ньому, остільки кожна додаткова одиниця блага приносить йому додаткову корисність. Ця додаткова корисність одержала назву «гранична корисність». Вона має наступні властивості. По-перше, гранична корисність кожної наступної одиниці менше, ніж попередньої. Виходить, гранична корисність носить убутний характер. Це відбувається просто тому, що між кількістю блага й реальною потребою в ньому існує зворотна залежність Чим блага більше в порівнянні з потребою, тим менше гранична корисність його останньої одиниці. І тем менше цінність цього блага для споживача.
По-друге, загальна корисність, отримана від споживання даного блага, буде дорівнює сумі граничних корисностей всіх одиниць. Якщо, наприклад, гранична корисність першого бутерброда дорівнює 4, другого - 3, а третього -1, то загальна корисність складе 8 одиниць (у теорії умовну одиницю корисності прийнято називати «ютиль»).
По-третє, гранична корисність даного блага завжди буде визначатися корисністю останньою наявною одиницею цього блага, що задовольняє найменш настійну потребу. У нашому прикладі з бутербродами вона буде дорівнює одиниці.
Теорія граничної корисності («маржиналізм») має на увазі облік не стільки витрат, скільки корисних результатів виробництва. Тому в мікроекономіці широко використаються ідеї маржиналізма при аналізі поводження споживачів, утворення витрат і цін, поводження фірм в умовах обмежених ресурсів, і т.д.


 

You have no rights to post comments