Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... 3акон попиту

3акон попиту
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

3акон попиту


Попит — це платоспроможна потреба покупців у даному товарі при даній ціні. Це значить, що кожній ціні товару відповідає певна величина попиту.
Визначення закону попиту: між рівнем ціни (Р) товару й величиною попиту на нього (D) існує зворотна залежність.

Відповідно до закону попиту, за інших рівних умов за низькими цінами товарів куплять більше, ніж по високим. Це відбувається по двох причинах: - ціна, що понизилася, доступна більшому числу покупців, - товар, що подешевів, «перетягає» покупців дорогого товару,
Реакція величина попиту на зміну ціни різна для різних товарів і позначається поняттям «цінова еластичність попиту». Можливі три варіанти такої реакції:
1)  слабка зміна ціни викликає сильна зміна попиту («еластичний попит»);
2)  слабке (сильне) зміна ціни викликає така ж слабке (сильне) зміна попиту («попит одиничної еластичності»); 3) сильна зміна ціни викликає слабка зміна попиту («нееластичний попит»).

Цінова еластичність попиту виміряється відношенням процентної зміни величини попиту до його процентної зміни, що викликала, ціни. Якщо це відношення більше одиниці, то попит уважається еластичним, якщо менше, те нееластичним, а при коефіцієнті, рівному одиниці, говорять про одиничну еластичність попиту.
На деякі товари попит свідомо нееластичний, тобто незалежно від зміни ціни попит у колишньому обсязі як би гарантований,  це характерно насамперед для товарів першої необхідності, а також для товарів, що стали дефіцитними. Нееластичність попиту вигідна продавцеві, тому що дозволяє йому без побоювання, що знизиться попит, підвищувати ціну на товари.


 

You have no rights to post comments