Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... «Плюси» й «мінуси» ринкової економіки

«Плюси» й «мінуси» ринкової економіки
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

«Плюси» й «мінуси» ринкової економіки


У сучасній економічній теорії існують дві протилежні оцінки соціальної ролі споживача й виробника.
Відповідно до першого, споживач є об'єктом тиску з боку виробників, що змушують покупців до нераціональних витрат. Це виражається в «показному споживанні», коли, наслідуючи більше забезпеченим, багато хто купують дорогі товари. У результаті спотворюється справжня структура потреб, зміна самого попиту переважає над зміною величини попиту. Що стосується виробників, те їх обвинувачують у спразі прибутку, прагненні до монополізму, створенні штучного дефіциту (з метою необґрунтованого завищення ціни).
Звідси робиться висновок про необхідність державного регулювання ринкової економіки.
Протилежна оцінка, що концентрує увагу на достоїнствах системи вільного підприємництва. Звичайно, випадки показного споживання ніхто не заперечує, але вони не можуть скасувати ролі, що орієнтує, взаємодії ціни, попиту та пропозиції. Що стосується виробників, то прихильники другого підходу думають, що саме спразі прибутку, що випробовують виробники, споживачі й зобов'язані виробництвом того, що їм потрібно, у достатньому обсязі й за прийнятною ціною.
Звідси робиться інший висновок - про небажаність втручання в «природні» ринкові процеси, про відомість економічної ролі держави до представницьких й арбітражних функцій.
Виходячи із цього, загальна установка економічної науки щодо ринкової системи така: Максимізувати «плюси», мінімізуючи «мінуси». Досягнення цієї мети вбачають у створенні оптимальних умов для саморегулювання ринку й обов'язковому коригувальному впливі на економіку держави.


 

You have no rights to post comments