Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Крива виробничих можливостей

Крива виробничих можливостей
Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 

Крива виробничих можливостей


У відповіді варто показати, що графік виробничих можливостей - найпростіша економічна модель вибору; охарактеризувати стан економіки в різних крапках кривої виробничих можливостей (КПВ), а також можливі наслідки вибору.
КПВ дозволяє здійснити вибір обсягу виробництва кожного із двох товарів, створюваних з тих самих обмежених ресурсів за умови їхнього повного використання Модель дозволяє побачити загальні принципи рішення проблеми вибору.
Нехай економіка умовної країни робить із тих самих обмежених ресурсів два товари (А и В). Оскільки ресурси обмежені й витрачаються повністю, збільшення випуску товару В супроводжується зменшенням випуску товару А. Та кількість товару А, від якого необхідно відмовитися, щоб збільшити виробництво товару В, називається «альтернативної» («вмененной») вартістю товару В.
Відкладемо на одній з осей координат максимально можливий з наявних ресурсів обсяг виробництва товару А, на іншій - товару В. З'єднаємо ці крапки опуклої нагору кривій, краю якої трохи загинаються в осей координат. Це й буде КПВ.
Вона являє собою границю максимально можливого одночасного виробництва товару А и В при повнім використанні обмежених ресурсів.
Чому КПВ має таку форму? Одні ресурси більше придатні для виробництва товару А, інші для виробництва товару В. Прагнення максимізувати виробництво товару В буде означати, що на ці мети прийде витрачати більшу кількість ресурсів, з яких ефективніше було б зробити товар А (на графіку а1а2 — альтернативна ціна зростання виробництва товару В на величину b1b2). Отже, при максимізації виробництва одного з товарів ефективність витрати ресурсів відносно падає. Це - закон, але його дія не носить абсолютного характеру. Технічний, економічний і соціальний прогрес дозволяє пересунути КПВ у крапку N,яка була  раніше недосяжною. Якщо всі ресурси ростуть рівномірно, КПВ пересунеться паралельно, якщо немає - асиметрично. У реальному житті економіка будь-якої країни перебуває в границь КПВ через прийняття неефективних рішень або прагнення зберегти резерви виробничих ресурсів.
Отже, КПВ відбиває альтернативну ціну вибору виробництва одного товару за рахунок іншого за умови повного використання обмежених ресурсів. Опуклість її форми порозумівається неповною взаємозамінністю ресурсів (при повної КПВ прикмет форму прямій). Технічний прогрес, кількісна і якісна зміна ресурсів ведуть до розширення виробничих можливостей.


 

You have no rights to post comments