Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Ресурси й фактори виробництва

Ресурси й фактори виробництва
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Ресурси й фактори виробництва


У цьому питанні необхідно розкрити, що таке ресурси й фактори виробництва, у чому розходження між ними, як міняється роль факторів виробництва в міру розвитку суспільства, які доходи можуть одержати їхні власники.
Ресурси – це сукупність природних, соціальних, і інтелектуальних сил, які можуть бути використані для створення матеріальних благ і надання послуг. Розрізняють ресурси: а) природні — речовини й сили природи (вичерпні й невичерпні, поновлювані й непоновлювані); б)  матеріальні — всі рукотворні засоби виробництва; в) трудові — населення в працездатному віці; г) фінансові -- кошти, які суспільство може виділити на функціонування виробництва. У міру розвитку суспільного виробництва значимість тих самих ресурсів міняється: в доіндустріальному домінують природні й трудові, в індустріальному - матеріальні й фінансові, у постіндустріальному - інформаційні й інтелектуальні.
Фактори виробництва – це ресурси, реально залучені, застосовувані у виробництві.
Розрізняють три основних фактори виробництва: «земля», «праця», «капітал».
Земля — це загальна назва всіх ресурсів, даних природою. Праця — це сукупність здатностей людей, що беруть участь у виробництві. Капітал — всі засоби виробництва, зроблені й використовувані
людиною.
Власники факторів виробництва вступають один з одним у відносини із приводу присвоєння умов і результатів виробництва. Внаслідок цього кожен фактор приносить своєму власникові доход, що відповідає частці даного фактора в створенні сукупного доходу: земля — ренту, працю — зарплату, капітал - відсоток.


 

You have no rights to post comments