Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Поняття про репродуктивне здоров'я. Фактори, які впливають на репродуктивне здоров'я.

Поняття про репродуктивне здоров'я. Фактори, які впливають на репродуктивне здоров'я.
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Поняття про репродуктивне здоров'я. Фактори, які впливають на репродуктивне здоров'я.

Репродуктивне здоров'я, як і здоров'я в цілому, визначається різними чинниками.

По-перше, спадковістю. Батьки передали нам свої ознаки й властивості, зокрема й ті, що визначають репродуктивне здоров'я.

По-друге, репродуктивне здоров'я залежить від способу життя, який ми ведемо, наявності корисних і шкідливих звичок.

, репродуктивне здоров'я визначається також і системою охорони здоров'я, що існує в нашій країні. соціально-економічні й природні чинники, наприклад екологічні. Кожний із чинників здоров'я може справляти як позитивний, так і негативний вплив на репродуктивне здоров'я людини.

До порушення репродуктивного здоров'я можуть призвести безвідповідальне ставлення до себе і свого партнера, відсутність аналізу наслідків своїх дій, неправильне інформування про способи й методи профілактики небажаної вагітності,.

Хвороби цивілізації — це захворювання людини, що виникли внаслідок вад промислової та науково-технічної революцій, які супроводжуються негативними змінами навколишнього середовища. До хвороб цивілізації належать гіподинамія, стрес, ожиріння, онкологічні захворювання, До чинників ризику для репродуктивного здоров'я належать:  уживання шкідливих речовин (тютюну, алкоголю, наркотиків); негативні чинники екологічного середовища ; негативні чинники соціального середовища (низький рівень життя, безробіття тощо);  негативні спадкові чинники; недоступність медичних послуг;

Вплив нікотину на репродуктивне здоров'я підлітків

Паління в підлітковому віці негативно впливає на всі фізіологічні системи, зокрема й на процес дозрівання репродуктивної системи. Наслідки паління становлять загрозу й на генетичному рівні, оскільки позначаються на потомстві в другому й третьому поколінні

Вплив алкоголю на репродуктивне здоров'я підлітків

, алкоголь порушує спадковий матеріал статевих клітин, що призводить до важких наслідків для потомства — розумової відсталості, анатомічних каліцтв, захворювань внутрішніх органів та систем.

Алкоголь порушує роботу ендокринних залоз, що особливо небезпечно в підлітковому віці, оскільки від нормального функціонування ендокринної системи залежать ріст, розвиток і статеве дозрівання.

Він порушує обмін речовин, знижує опірність до інфекцій, уражає майже всі фізіологічні системи, зокрема й репродуктивну. Алкоголь завдає шкоди структурі й генетичному матеріалу статевих клітин — яйцеклітинам у жінок і сперматозоїдам у чоловіків. Ці ушкодження передаються потомству й стають причиною важких захворювань.

Вплив наркотиків на репродуктивне здоров'я підлітків

Наркотики ще більше, ніж нікотин та алкоголь, порушують генетичний апарат статевих клітин. Потомство наркоманів страждає від усіляких каліцтв, порушень роботи нервової системи та інших фізіологічних систем організму. Але найчастіше це потомство просто не народжується, оскільки гине на ранніх стадіях ембріогенезу.

Наркотики діють на ендокринну систему, порушують нормальний синтез гормонів і припиняють процеси розвитку в підлітковому віці.

Особливою небезпекою для потомства є зловживання наркотичними препаратами під час вагітності. Наркотичні речовини потрапляють у плід і отруюють його. Наркотики потрапляють і в материнське молоко, тому мати-наркоманка не може годувати свою дитину.

. Вплив раннього статевого життя на репродуктивне здоров'я

Раннє статеве життя призводить до багатьох негативних наслідків. Організм підлітка не готовий до цього фізіологічно й психологічно. До ризиків, пов'язаних з раннім статевим життям, належать:  рання вагітність,; нервові стреси й невдачі, пов'язані з неготовністю нервової системи підлітка до таких стосунків; зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом


 

You have no rights to post comments