Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Вплив наркоманії та токсикоманії на дитячий організм.

Вплив наркоманії та токсикоманії на дитячий організм.
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Вплив наркоманії та токсикоманії на дитячий організм.

тяжкою соціальною хворобою є наркоманія, що ви¬ражається фізичною і психічною залежністю від препаратів, які мають наркотичний ефект.Наркотики — це група високоефективних знеболювальних засобів, які особливим чином впливають на центральну нерво¬ву систему. Механізм дії наркотичних речовин такий. На по¬верхнях мембран нервових клітин головного і спинного мозку містяться специфічні рецептори, здатні фіксувати речовини, відомі під назвою ендорфінів, які за хімічною структурою схожі на молекули морфію. Взаємодія ендорфінів з рецептора¬ми гальмує передачу больових сигналів.

У механізмі розвитку наркоманії певну роль відіграє бажання повторно відчути ейфорію, пережиту від першого нар¬котичного сп'яніння. В результаті розвивається потяг до вживання наркотиків щоденно для досягнення «психічного комфорту».

Тривале вживання наркотиків сприяє розвитку психозів. Наприклад, характерні мікропсії, параноїдальні стани з різними зоровими, слуховими, смаковими оманами, сексуальною індиферентністю, агресив¬ністю

Слід зазначити, що дівчата починають вживати наркотики раніше, ніж хлопці. Зокрема, це стосується ін'єкцій. У цілому ж спостерігається тенденція до зниження віку наркомана-початківця до 12—14 років.

Токсикоманія — одна з розбещених, форм навмисного отруєння власного організму, яка виявляється у вживанні токсичних речовин, що не кваліфікуються як наркотичні.

Схильність до зловживання такими речовинами спостерігалася у хворих-наркоманів за відсутності звичного наркотику, душевно хворих тощо.Під час прийому токсичних речовин спочатку виникає щось подібне до ейфорії з ознаками деякого оглушення. Далі можуть спостерігатися зорові омани, психоз. Вживання атропіноподібних препаратів спричинює появу неприємних відчуттів, пов'язаних з отруєнням. Розчинники, лаки та інші подібні ре¬човини найчастіше призводять до тяжких уражень внутрішніх органів (нирок, печінки). У разі збільшення дози починаються конвульсії, настають кома і смерть.

Одним з наслідків, пов'язаних з вдиханням летких розчин¬ників, є смерть від задухи.

Серед симптомів токсикоманії — вкрай пригнічений стан, порушення сну, смердюче дихання, червоні запалені очі, постійний нежить, бронхіт..


 

You have no rights to post comments