Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Види природжених захворювань: олігофренія. Причини, ознаки, профілактика.

Види природжених захворювань: олігофренія. Причини, ознаки, профілактика.
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Види природжених захворювань: олігофренія. Причини, ознаки, профілактика.

Олігофренія (недоумство природжене) - одна з форм аномалії розвитку особистості. Вона характеризується недорозвиненням інтелекту і психіки в цілому, пов'язаним з ураженням центральної нервової системи у внутрішньоутрооний період або в ранньому дитячому віці, що не має тенденції до прогресування. Відповідно до етіологічного чинника виділяють три групи олігофренії.

За виразністю клінічних проявів олігофренії виділяють три її ступеня: дебільність, імбецильність та ідіотію.

Дебільність

Дебільність є найлегшим ступенем недорозвинення інтелекту. їй властива найбільша різноманітність клінічних проявів. Можливості навчання і соціальної адаптації таких хворих обмежені. Вони не можуть відрізнити головне від другорядного, плутають явища різного роду.

Хворі, які відзначаються доброю пам'яттю, здатні запам'ятовувати вірші, пісні, прислів'я, приказки, ходячі вислови, але, не завжди розуміючи зміст завченого, застосовують їх не до ладу.

Імбецильність - ступінь олігофренії середньої тяжкості, при якому можливе, хоч і обмежене, утворення умовних зв'язків, тобто набуття деяких рухових навичок і мови.

Ці хворі можуть відрізняти близьких людей від сторонніх, їстівне від неїстівного; користуватися посудом, одягом, олівцем, іграшками;. Вони звичайно не вміють як слід поводитися на уроках у школі: підводяться з місця і ходять по класу під час уроку, не реагують на зауваження вчителя. Одні з них байдужі до навколишнього, мляві; інші - дратівливі, злобні чи, навпаки, добродушні, привітні, працьовиті.

Ідіотія

Ідіотія - найтяжчий ступінь недорозвинення інтелекту, при якому умовні рефлекси майже або зовсім не виробляються. Внаслідок цього у хворих не розвивається мова, не утворюються навички,: вони не можуть одягтися або роздягтися, вмитися, користуватися посудом і їдять тільки із сторонньою допомогою. Не розвиваються у них також вищі емоції (сором, бридливість, вдячність). У тяжких випадках хворі не можуть навіть навчитися стояти, ходити, відрізняти їстівне від неїстівного,

У хворих з легшою формою ідіотії можуть вироблятися деякі умовні рефлекси. Вони впізнають близьких, виявляють до них прихильність, розуміють найпростіші фрази, жести і міміку оточуючих

Хворі на ідіотію, особливо на тяжку її форму, здебільшого лежать, багато годин вдень сплять, прокидаючись від голоду, холоду, болю тощо.

Олігофренія являє собою недорозвинення не лише психічних функцій, а й всього організму. Причини цього недорозвинення різні, тому соматичні і неврологічні симптоми цієї хвороби дуже різноманітні.

Будова тіла у хворих на олігофренію здебільшого неправильна, Розміри тулуба і кінцівок не відповідають одне одному.

Моторика і мова хворих також порушені, розвиваються із запізненням. Рухи незграбні, часто спостерігаються різні дефекти мови.

Профілактика олігофренії незрівнянно ефективніша, ніж терапія. Профілактичне значення мають насамперед боротьба з інфекційними захворюваннями, інтоксикаціями, дитячим травматизмом, а також поліпшення допомоги при пологах.


 

You have no rights to post comments