Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Поняття про втому та перевтому. Вплив втоми на організм дитини.

Поняття про втому та перевтому. Вплив втоми на організм дитини.
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Поняття про втому та перевтому. Вплив втоми на організм дитини.

Втома — це стан, що спричиняється інтенсивною і тривалою роботою, характеризується тимчасовим зменшенням працездатності.

— знижується точність і швидкість робочих рухів, уповільнюється виконання операції та її окремих елементів, з'являються зайві рухи, помилки у роботі.— знижується продук­тивність, збільшується кількість браку, погіршується якість продукції.

З утомою тісно пов'язаний стан перенапруження. Деякі дослідники розглядають стан втоми як початкову стадію перенапруження, не виключаючи можливості прямого виникнення перенапруження у різних структурах і органах, які беруть участь у трудовому процесі. Втома — це зниження продуктивності діяльності через витрату енергетичних ресурсів організму людини.

Цей стан виникає через певне ставлення людини до праці, звички до фізичного та розумового напруження. Якщо таких звичок немає, то втома може настати ще до початку фізичного навантаження, на самому початку роботи.

При перевтомі період оптимальної працездатності скорочується, а період нестійкої компенсації збільшується. Порушуються і відновні процеси в організмі.

Люди зі станом перевтоми характеризуються порушенням сну, відсутністю повного відновлення працездатності до наступного робочого дня, зниженням опору до дії несприятливих факторів довкілля,

Перевтома виникає як наслідок хронічного перевантаження, коли втома від попередніх днів нако­пичується.

При втомі знижується гострота і зменшується поле зору, змінюються пульс і артеріальний тиск. Одночасно знижуються інтенсивність і стійкість уваги, сповільнюється її переключення, збільшується час сенсомоторних реакцій, порушується мислення, що виражається в сповільненні процесів обробки інформації. знижується ступінь автоматизму раніше напрацьованих навичок, утруднюється набуття нових знань і навиків, порушуються точність і координація рухів, послаблюються воля, рішучість, контроль за діями, частішають короткочасні відволікання уваги від виконуваної роботи.


 

You have no rights to post comments