Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Поняття про дистрес, його характеристика. Вплив дистресу на здоров'я.

Поняття про дистрес, його характеристика. Вплив дистресу на здоров'я.
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Поняття про дистрес, його характеристика. Вплив дистресу на здоров'я.

Дистрес (від англ. distrеss — горе, виснаження, хвороба) — перехід організму за межі допустимих безпечних перевантажень.

Суть дистресу полягає в тому, щоміж окремими стресами організм не встигає повністю повернутися в початковий стан. Або стресори були дуже потужні, або часу між ними було мало, але в крові рівень гормонів постійно вище норми. Не до такої міри, як при стресі, але їх стільки, щорозслаблення не наступає. У людини в стані дистресу пропадають сон, апетит, гарний настрій.

епер поговоримо про дистрес. З англійської термін перекладається як горе, біда, страждання, нездужання, нещастя. І всі ці слова тільки приблизно відповідають тому, що розуміє під дистрессом Сельє.

На відміну від стресу дистрес не робить позитивного впливу на організм, а, навпаки, виснажує його. Не тільки наднирники, що виробляють адреналін (дистрес бувають винятково адреналінові), але і нервову систему - адже одним із самих перших симптомівє безсоння - і серце, і м'язи -, і імунітет. На цьому тлі до людини прилипають всілякі вірусні і бактеріальні інфекції, загострюються хронічні захворювання, відбуваються різні нещастя. Настає, як кажуть у народі, чорна смуга в житті.

Сельє в книзі Стрес без дистресу стверджує, що справжній сенс життя спонукає прагнення до досягнення віддаленої піднесеної мети. Це вимагає наполегливої праці (інакше мета не буде сприяти самовираженню особистості), плоди якого повинні представляти собоюбезперервний ланцюжок досягнень, наближають до мети.

Звичайно, як стреси, так і дистрес були відомі людству і 100 і 500 і 10000 років тому. Відомі не як медичні поняття, а як природні людські стану. Але дистресів, безперечно, було набагатоменше, а стреси рідко приводили до фази виснаження. Ви, шановні читачі, напевно звернули увагу на те, що в підсумку стан стресу вимагає якоїсь м'язової реакції, м'язової роботи, нехай навіть у вигляді тремтіння.

Коротше кажучи, негативний вплив стресів і дистресу на наш організм в значній мірі пояснюється не силою і частотою стресорів, а недостатністю фізичного навантаження, гіподинамією.


 

You have no rights to post comments