Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Принципи та основні методи проведення загартовувальних процедур і вплив на стан здоров'я дітей.

Принципи та основні методи проведення загартовувальних процедур і вплив на стан здоров'я дітей.
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Принципи та основні методи проведення загартовувальних процедур і вплив на стан здоров'я дітей.

Принципи загартовування

Поступове збільшення загартовуючих впливів.

Систематичність – це регулярне повторення загартовування,

Облік індивідуальних особливостей дитини: стан її здоров'я, фізичного і психічного розвитку,.

Проведення загартовування при позитивному емоційному настрої дитини..

Багатофакторність – зобов'язує використовувати при загартовуванні кілька фізичних факторів: холод, тепло, опромінення видимими, ультрафіолетовими, інфрачервоними променями, механічний вплив повітрям, водою та іншими факторами..

Поліграціонність – заснована на необхідності тренувань дитини до слабкої і сильної, швидкої і уповільненої, середньої за силою тимчасової дії охолодженням..

Поєднання загальних і місцевих охолоджень.

Необхідно виконувати загартовуючи процедури на різному рівні теплопродукції організму для підвищення його стійкості до температурного впливу як у спокої, так і в русі.

Облік попередньої діяльності, стан організму – передбачає зменшення дози охолодження після впливу виражених фізичних, психоемоційні навантажень і необхідних подразнень, які негативно впливають на процес термовостановленія.

Основні методи загартування і вплив на стан здоров’я дітей. Загартовування безпосередньо пов’язане з підтриманням такого стану. Під загартуванням розуміють підвищення стійкості організму до впливу коливань температури повітря і води, вологості повітря, атмосферного тиску, сонячного випромінювання .Загартуван¬ня підвищує адаптаційні можливості організму не тільки до погодних, а й до інших несприятливих

Загартування водою є сильним, ефективним і різноманітним за формами видом загартування. Він зумовлений високою тепло¬віддачею тіла людини, оскільки вода має теплоємність, яка значно (у 10-20 разів) більша, ніж теплоємність повітря аналогічної темпе¬ратури.

З метою загартування можна використовуватися купання, душ, обмивання, обтирання, ванни для ніг тощо.

Дуже корисний звичайний і особливо контрастний душ. Його варто приймати поперемінне тривалістю 0,5-2,0 хвилини з темпера¬турою, що змінюється в діапазоні 10 °С.

Загартовувальна дія її на організм найсильніша. Починають водні процедури поступово після ранкової зарядки. Обтирання роблять губкою або мокрим рушником, починаючи з рук, плечей, шиї, тулуба. Відтак швидко витираються досуха і надягають білизну.

після двох-трьох років підготовки більш-менш молоді (дітям і підліткам “моржування” категорично протипоказане!) і до того ж абсолютно здорові люди можуть подумати і про найвищу форму загартовування — цілорічне плавання.

Добрим засобом загартування є ванна для ніг (1-3 хвилини з поступовим зниженням температури води від 25 до 10 °С для дітей і до 0 °С для дорослих). Для осіб менш загартованих, з ослабленим здоров'ям можна використовувати 3-5-хвилинні вологі обтирання водою кімнатної температури (потім розтирання насухо) послідов¬но верхньої і нижньої частин


 

You have no rights to post comments