Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Поняття про терморегуляцію.

Поняття про терморегуляцію.
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Поняття про терморегуляцію.

у здорової людини температура тіла відносно стала і тримається в межах +36,5...+36,9 °С. Протягом доби температура може змінюватися Сталість температури тіла людини підтримується завдяки пристосувальному механізму терморегуляції. Співвідношення температури зовнішнього середовища й температури тіла визначає характер діяльності системи терморегуляції, яка включає два процеси: теплоутворення (теплопродукція) та тепловіддачі.

Теплоутворення (теплопродукція) - це процес постійного утворення певної кількості тепла в організмі людини. Ви уже знаєте, що в результаті безперервного розщеплення органічних речовин (білків, жирів, вуглеводів) в організмі утворюється тепло. Організм людини як відкрита біологічна система утворене тепло постійно віддає в навколишнє середовище.

.Тепловіддача в організмі людини - це віддача тепла поверхнею тіла (шкірою) і через дихальні шляхи в довколишній простір, що забезпечує постійний обмін тепла між довкіллям та організмом.

Температура зовнішнього середовища здебільшого нижча від температури тіла. Наше тіло через поверхню шкіри безперервно віддає надлишок тепла в довкілля. Таким чином, дотримується температурна рівновага. Отже, врівноваженість процесів утворення і віддачі тепла в організмі називається терморегуляцією.

Якщо знижується температура навколишнього середовища, подразнюються холодові рецептори, внаслідок чого нервові імпульси запускають рефлекторні реакції, які регулюють збереження тепла: кровоносні судини шкіри звужують¬ся, до шкіри надходить менше крові й тепловіддача зменшується.

Коли температура повітря підвищується, подразнюються теплові рецептори, нервові імпульси яких запускають рефлекторні реакції, спрямовані на підвищення тепловіддачі: кровоносні судини шкіри розширюються, до шкіри надходить більше крові, через що тепловіддача збільшується.

Для нормального функціонування організму в цілому важливо, щоб процеси теплоутворення і тепловіддачі були збалансованими.   Яке значення терморегуляції? Якби не було терморегуляційних механізмів, до чого б призводило підвищення температури тіла до 42 °С або її надмірне зниження?  В організмі людини постійно утворюється тепло. За звичайних умов температура тіла людини досить стала (+36,5...+36,9 °С). Надлишок теплоти наш організм віддає в навколишнє середовище через поверхню тіла, тобто шкіра є органом тепловіддачі. Терморегуляція в організмі людини здійснюється рефлекторно.


 

You have no rights to post comments