Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Квітнева революція 1974 р. в Португалії та її наслідки. ( то что бросала не переделывала)

Квітнева революція 1974 р. в Португалії та її наслідки. ( то что бросала не переделывала)
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Квітнева революція 1974 р. в Португалії та її наслідки. ( то что бросала не переделывала)

«Революція гвоздик» (за легендою свою назву революція отримала від жесту якоїсь мешканки Лісабона, Селести Сейруш, продавщиці універмагу, 25 квітня 1974 вона всунула гвоздику в стовбур гвинтівки зустрінутого їй солдата. Був сезон гвоздик і за її прикладом громадяни в масовому порядку почали роздавати солдатам червоні гвоздики) Революція була підготовлена і здійснена «Рухом капітанів», що об'єднав ту частину офіцерського корпусу Португалії, яка була незадоволена режимом Марселу Каєтану, війною в Африці і своїм соціальним становищем. Офіцери сухопутних військ, що готували переворот розраховували в першу чергу на військові частини, що знаходилися у них в підпорядкуванні. Зондування грунту в частинах ВПС і ВМФ показувало, що ідеї «Руху капітанів» знаходять підтримку на флоті і в авіації. Поширена в лютому 1974 року відозву викликала відкритий розкол в армії, але знайшла підтримку у молодшого та середнього командного складу . 18 квітня 1974 р. Центральна комісія Руху збройних сил призначила бойову операцію з повалення режиму на 25 квітня 1974 р.

22 квітня всі вірні «Руху капітанів» частини були приведені в стан готовності. Присвячені в плани змовників були ознайомлені з секретним циркуляром Центральної комісії руху.Сигналом до початку підготовчого етапу стала передача по радіо «E depois do adeus» (у перекладі з португальської мови — «і після прощання»), це був тодішній португальський номінант на пісенний конкурс Євробачення, передана ввчечері 24 квітня, а початок самого заходу повинен бути переданий по католицькому радіоканалу «Ренашсенса» пісні композитора Жозе Афонсу«Grândola, vila morena» («Грандола, селище-смуглянка»), яка вийшла в ефір о 1:05 25 квітня. У розпорядженні організаторів були інженерний полк, школа військових адміністраторів, батальйон «касадореш», полк легкої артилерії, команда стрілецького полігону, піхотний полк, навчальний центр артилерії, 10-а група поліції громадського порядку, три військові школи різного профілю в околицях Лісабона, кавалерійський полк (де-факто танковий), навчальний центр «спеціальних операцій».О 3-й годині ночі були взяті штаб гарнізону, радіостанції, телебачення, аеропорт, і введені сили в район Террейру-ду-Пасу, де розташовувалися міністерства. В 11:45 змовники оголосили, що контролюють ситуацію в країні на всій її площі, але прем'єр-міністра Марселу Каетану вдалося вмовити піти у відставку тільки ввечері.О 11:45 змовники оголосили, що контролюють ситуацію в країні на всій її площі, але ще і до трьох годин дня в повітрі літали вертольоти, з'являлися через Тежу лоялісти, і Каетано до вечора не вдавалося вмовити піти добром.

13:57:36Хоча організатори перевороту по радіо закликали громадян залишатися по домівках, маса народу висипала на вулиці, солдатів наділяли молоком, сигаретами і їжею.

Каетано в підсумку погодився передати владу, але тільки чину не нижче генерала, і після переговорів, що простягаються до семи годин вечора, екс-прем'єр разом із президентом адміралом Америку Томашем і одіозними фігурами з уряду відправлений спершу в розкішний готель на Мадейру, а потім до Бразилії, і Спинола став главою держави.

15 травня 1974 було сформовано тимчасовий уряд на чолі з Аделіну да Палма Карлушем, до складу кабінету увійшли представники Соціалістичної партії ,Демократичного Руху , Народно-демократичної партії , ікоммуністіческой партії ,також представник ДВС, член Національної ради порятунку полковник Маріу Ферміну Мігел як міністр оборони, а також незалежні фахівці.Перехідний період або так званий Революційний процес в дії  тривав в Португалії близько двох років. Історики відмічають числені політичні переслідування між лівими і правими напрямками. Марселу Каетану був змушений емігрувати спочатку на острів Мадейра, а згодом у Бразилію, де і помер у 1980 році. Багато підприємств було націоналізовано. Вже за рік, 25 квітня 1975 року, були проведені перші вільні вибори до національного парламенту, де більшість здобула Соціалістична партія. Новообраний парламент розробив проект нової конституції, який було ухвалено у 1976 році. Усі португальські колонії в Африці, а також Східний Тимор отримали незалежність.


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments