Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Повернення до влади ФРН правоцентристського блоку. Канцлерство Г. Коля. Ера Г.Коля (1982-1998 роки).

Повернення до влади ФРН правоцентристського блоку. Канцлерство Г. Коля. Ера Г.Коля (1982-1998 роки).
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Повернення до влади ФРН правоцентристського блоку. Канцлерство Г. Коля.
Ера Г.Коля (1982-1998 роки).

1 жовтня 1982 року Г.Шмідт пішов у відставку, був створений новий уряд з ХДС (християнсько-демократичний союз) /Християнсько-соціальний союз  )ХСС плюс ВлДП на чолі з Гельмутом Колем.  Новий уряд зразу ж запропонував програму «невідкладних заходів» для оздоровлення економіки. Соціально-економічна програма уряду включала: «консолідацію» бюджету, податкову реформу, зменшення субсидій, «відтиснення» держави, надання «більшої гнучкості» ринку праці, звуження прав і сфери діяльності профспілок.Головним засобом «оздоровлення» державних фінансів і системи соціального страхування стало обмеження витрат на соціальні потреби. У системі страхування (на випадок безробіття) передбачалося, що допомога безробітним терміном на 6 місяців у подальшому буде надаватися тільки особам, які сплачували страхові внески не менше півтора року , а на 1 рік - особам, які упродовж 4х років зробили 36 місячних внесків. Самі внески зросли з 4 до 4,6 % валового місячного доходу . 1989 р. було виділено 1,5 млрд. марок як дотацію фондам зарплати підприємствам, які працевлаштовували безробітних, і 250 млн. марок для підтримки безробітних, які перебували у цьому статусі тривалий час.

З 1983/84 навчального р. скасовувалася допомога учням, які жили разом з батьками і недалеко від місця навчання, окрім сімей з низькими доходами. Проте для цієї категорії максимальний місячний розмір допомоги знижувався з 490 до 200 марок, однак, з одночасним запровадженням неоподаткованого мінімуму доходу батьків в 1 100 марок. Із зимового семестру 1983/84 навчального р. повністю скасовувалися стипендії для студентів, натомість їм надавали позики, які необхідно було повертати після навчання.

З 1 січня 1983 р. підвищувалися ціни на ліки - з півтора до двох марок за кожен рецепт. 1989 р. набрав чинності закон про охорону здоров'я, за яким участь застрахованих в оплаті амбулаторного, стаціонарного і санітарно-курортного лікування розширювалась, а їхня частка - збільшувалася.Як перший крок на шляху «лібералізації житлової політики»  уряд прийняв закон, який дозволяв домовласникам укладати з квартиронаймачами житлово-орендні угоди на 10 р. із заздалегідь зафіксованими поетапними підвищеннями квартирної плати. Домовласники зобов'язувалися лише дотримуватися річного інтервалу між окремими підвищеннями. На початку 1984 р. було зменшено розміри допомоги безробітним і матерям, відкладено чергове підвищення заробітної плати державним службовцям, зменшено ще на 13 % асигнування на освіту.Загалом частка соціальних витрат (державних та приватних) у ВВП ФРН скоротилася у першій половині 1980-х р. не суттєво - з 32,8 до 31 %.Водночас відбувалася реформа податкової системи. Пройшла 2 етапи. На 1му етапі (1986 р.) знизили подоходні податки в основному на зарплату багатодітних сімей. Тоді ж запровадили річні відпустки для догляду за дітьми, а одночасно й допомогу на їх виховання. 2ий податковий «пакет» почав діяти з 1 січня 1990 р. Він передбачив зниження неоподаткованого мінімального доходу, вирівнювання ставок прогресивного подоходного податку та зменшення мінімальної і максимальної ставок відповідно з 22 до 19 і з 55 до 53 %. Окрім цього, були знижені з 56 до 50 % податки на прибутки корпорацій.Особлива роль в стратегії уряду відводилася заходам, спрямованим на «витіснення» держави - приватизація державної власності і скасування низки обтяжливих для бізнесу адміністративних вимог. Закон про сприяння зайнятості 1985 р., який з метою боротьби з безробіттям надавав широкі можливості для «флексібілізації» (гнучкого підходу до нормування) робочого часу. Він применшував також роль колектнвно-тарифних угод, дозволяв передавати врегулювання багатьох конкретних питань на розгляд адміністрації та колективів окремих підприємств або навіть окремих найманих робітників.1986 р. набрав чинності закон про нейтралітет федерального відомства праці у трудових конфліктах. Йшлося в ньому про зміну компенсаційних виплат трудівникам, які «побічно постраждали від страйку». Згідно з новим законом таких робітників могли позбавити компенсаційних виплат.


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments