Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Здійснення повоєнних реформ в німецьких землях (45-48р). Визрівання передумов розколу Німеччини.Проголошення ФРН і НДР

Здійснення повоєнних реформ в німецьких землях (45-48р). Визрівання передумов розколу Німеччини.Проголошення ФРН і НДР
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Здійснення повоєнних реформ в німецьких землях (45-48р). Визрівання передумов розколу Німеччини.Проголошення ФРН і НДР

Питання про майбутню долю Німеччини виникло вже в роки другої світової війни, коли до розгрому нацистської держави було ще далеко. В жодному з серйозних планів, висунутих керівними колами США і Англії, післявоєнна Німеччина не фігурувала як єдина держава. Основним у всіх їхніх пропозиціях було те чи інше її розчленування.

Ялтинська і Потсдамська конференції підтвердили рішення про поділ Німеччини на окупаційні зони, які охоплювали її територію станом на 1937 рік. Першочергове завдання союзників полягало в тому, щоб сформувати в своїх зонах органи місцевого самоврядування. Найоперативніше з ним упоралися американці. Вже протягом перших післявоєнних місяців у землях, які входили до американської зони відбулися вибори, створено уряди, прийнято конституції. 11 грудня 1945 року держдепарамент США заявив про необхідність скоротити вивіз із зони промислового капітального обладнання в рахунок сплати репарацій СРСР і спрямувати всі зусилля на відбудову економіки Німеччини.Дещо пізніше аналогічні заходи були вжиті у французькій зоні. Наприкінці 1946 року земельні уряди з'явилися і в англійській зоні окупації.У східній Німеччині СРСР впроваджував у життя потсдамські рішення, виходячи з власного розуміння майбутнього переможеної країни. Політичні та економічні перетворення тут відбувалися за радянським взірцем. Вже влітку 1946 року виявилися принципові розходження між західними державами та Радянським Союзом у питанні щодо майбутнього Німеччини. Практично стало неможливим приймати погодженні рішення.Виходячи з потреби об'єднати зусилля для економічної відбудови західнонімецьких земель, у квітні 1946 року відбулася спільна нарада делегацій американської та британської зон, на якій було прийнято рішення об'єднати обидві зони у так звану Бізонію і створити виборну Двозональну економічну раду. 2 грудня 1946 року угода про Бізонію була підписана.

У лютому 1948 року уряд Франції приєднав до Бізоніі свою окупаційну зону. Тоді ж, у лютому 1948 року, у Лондоні відбулася конференція представників трьох держав - США, Великобританії та Франції (без СРСР), на якій, окрім створення Тризонії, йшлося про майбутній державний лад Західної Німеччини1 квітня радянський військовий комендант Берліна повідомив про запронадження нових правил, які регламентують сполучення між західними зонами та Західним Берліном. У цей ж день радянська окупаційна влада зупинила американський та англійський потяги для митного догляду, пасажири відмовилися виконувати наказ і потяги були відправлені назад. Так розпочалася перша берлінська криза, яка тривала до весни 1949 року. З початком 1948 року у західних зонах розпочалася грошова реформа. 18 червня 1948 року нова марка з'явилася в обігу. Потік старих грошей ринув у радянську зону. Спекулянти збували в Східній зоні знецінені грошові знаки, вилучаючи весь наявний товар. Запровадження нових грошей у західних зонах перетворило територіальні кордони у державні. Військово-полгтичний та державний розкол Німеччини став реальністю.Відповідно до потсдамських рішень у західних зонах були заборонені та розпущені нацистська партія і всі пронацистські організації. 8 травня 1949 року, в річницю капітуляції Німеччини, конституцію майбутньої західнонімецької держави було проголосовано й прийнято в Парл¬ментській раді 53 голосами проти. Він проголошував Західну Німеччину, яка складалася з 10 земель, федеративною, соціальною та правовою республікою. Кожна земля мала власну конституцію. Було вироблено міцні демократичні противаги тоталітаризму, зведено до мінімуму функції президента, якого наділено лише представницькими функціями. Канцлер не міг бути усунутий з посади без одночасного обрання нового канцлера.

Згідно конституції, главою ФРН є федеральний президент, який оби-рається Федеральними зборами на п'ятирічний термін.Законодавчим органом ФРН, згідно з Основним законом, є двопалатний парламент, який складається з бундестагу (палата депутатів) та бундесрату (палата земель).


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments