Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Велика Британія в період прем’єрства Мейджера і Блера

Велика Британія в період прем’єрства Мейджера і Блера
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Велика Британія в період прем’єрства Мейджера і Блера

Відставка М.Тетчер поставила з усією гостротою питання лідерства в консервативній партії. Сама екс-прем'єр підтримувала міністра фінансів Дж. Мейджора.

З обранням Дж.Мейджора лідером партії та прем'єр-міністром продовжилася лінія, започаткована "залізною леді", висунення на вищі партійні та державні посади вихідців з "простого народу"'.На урядові посади новий прем'єр призначав діячів скоріше посттетчерівського, аніж тетерівського спрямування, що заперечувало балачки про те. що він буде "маріонеткою" в руках "залізної леді". Так само Дж.Мейджор відійшов і від тетчерівського "президентського" стилю у прийнятті рішень, повернувся до колегіального стилю керівництва та діяльності кабінету міністрів. Водночас вживалися активні заходи для підтримки малого бізнесу, в тому числі в інноваційній сфері. З цією метою було підготовано "Хартію малого бізнесу", що гарантувала йому режим найбільшого сприяння у сфері кредитування, а також ряд законодавчих пільг, зокрема в оподаткуванні.

Дієвими були заходи і в царині реалізації програми "демократії власників". Тривав, зокрема, пільговий розпродаж муніципальних будинків, створювалися сприятливі умови для кредитування будівництва власного житла, було прийнято спеціальний закон, який заохочував робітників ставати акціонерами приватних підприємств, стимулював поширення акцій серед населення.Формулюючи промислову політику, новий уряд торі надав підтримку національному бізнесу, особливо тим його структурам, які займалися впровадженням нових технологій. Одним із пріоритетних напрямів діяльності уряду і надалі залишалася регіональна політика, спрямована на ліквідацію диспропорцій у розвитку різних регіонів країни та на заохочення корпорацій, які займалися розвитком міст.Основоположним принципом соціальних заходів стала політика створення "змішаної" держави добробуту, в якій мала запанувати рівновага між приватним та державним сектором, тоді як М.Тетчер віддавала перевагу приватному підприємництву.

У відповідності з принципами розмаїття (чи плюралізму) у навчанні та орієнтацією на підвищення його якості уряд удосконалив систему тестів і екзаменів, запровадив систему перевірки кваліфікації вчителів і спеціальне "Агентство з підготовки вчителів"; удосконалив професійну підготовку і перепідготовку кадрів для виробництва та економіки. Аналогічні заходи, спрямовані на підвищення рівня і якості послуг, вживалися і у сфері охорони здоров'я, виграти на які зросли , як і в системі освіти, у порівнянні з тетчерівським періодом.Дещо інакше складалася ситуація в одній з найважливіших сфер  у системі соціального страхування. Незважаючи на деяке поліпшення державного пенсійного обслуговування та збільшення розмірів пенсій, акцент постарому робився на заохочення особистих заощаджень і участі в приватних пенсійних фондах та внутрішньофірменному страхуванні. Наполегливі зусилля уряд Дж.Мейджора, як і попередній, доклав для заохочення приватного житлового будівництва, переважно шляхом зниження відсоткової ставки на кредити, а також відстрочки термінів їх повернення. В галузі зовнішньої політики урядові Дж.Мейджора у спадщину від попереднього дісталася проблема участі Британії в європейському інтеграційному процесі.1992 року Англія підписала Маастріхтські угоди, котрі, як відомо, зобов'язують усі держави-учасниці зняти практично всі обмеження на вільне просування товарів, капіталів і робочої сили, запровадити єдиний європейський паспорт для всіх громадян регіону, підвищити роль і прерогативи інститутів ЄЕС. Успіху Дж.Мейджор досяг в іншій царині, в якій зазнавали невдач його  попередники - у стосунках з Північною Ірландією (Ольстером). Насупним прем’єр- міністром у 1997 р. став Ентоні Блер (лейборист).

Після перемоги лейбористської партії та призначення Т.Блера прем'єр-міністром знову гостро постало питання про необхідність всебічної модернізації країни, основні принципи якої виклав новий прем'єр у брошурі "Третій шлях: нова політика для нового століття".


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments